Bu ay İf filmleri dedik, Oscar dedik dergi doldu. Önce Episode köşemizdeki nöbet değişiminden başlayalım. Şenay Tanrıvermiş arkadaşımız yıllardır devam ettiği Episode köşesini Masis Üşenmez’e teslim etti. Ona emekleri için teşekkür ederim. Bizim en eski kalemlerimizden olan Masis’e ise tekrar hoşgeldin diyorum. Onun kaleminden yabancı dizileri takip etmek büyük zevk olacak. Susmayan Köşe bu haftalığına sustu çünkü ev taşıyor. Bir daha aya yine o sert tavrıyla aramızda olacak. Dergimizde yine özel röportajlar var. Mesela Gizem’in yaptığı Arada filminin yönetmeni Mu Tunç ayrıksı filmi ve fikirleriyle çok konuşulacağa benzer. Bir diğer tartışma yaratacak röportajımız ise yönetmen Kamil Çetin. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi filminin yönetmeni Kamil Çetin bu filmi yönettiği için kendini eleştirenlere çok güzel cevaplar verdi. Biz de başlığa onun cevaplarından birini taşıdık, “Filmlerimi izleyici için çekiyorum köşe yazarları için değil.” Nasıl güzel bir başlangıç değil mi? 4 Mart’ta dağıtılacak olan Oscar heykelciğine aday olan filmlerin hepsini seyrettik. Nedense bu yıl filmler erkenden düştü.
Eleştirileri
kaçırmayın.

Serdar Akbıyık
1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.