Arada bir bu köşeden söylerim bu sefer dergi dopdolu diye. Ama bu ay gerçekten kendi rekorumuzu kırdık. O kadar kısmama rağmen tam 116 sayfa tuttu dergi. Hatta öyle yoğunluk oldu ki derginin içindeki dosya konularının hepsini editör sayfamıza yazamadım. Mesela 2018’in en çok beklenen yapımları nelerdir konusu editör sayfasına girmedi. Keza 2017’nin en çok gişe yapan filmleri de öyle. Ama bütün yazarlarımızın artık gelenekselleşen yılın en iyi film seçkileri sayfalarımızda tabii. Bu seçkiden de görebileceğimiz gibi bu yıl çok zayıf bir sinema seyrettik. Yani vizyona giren filmler öyle zayıftı ki Kedi belgeseli yılın üçüncü filmi oldu. Varın anlayın yani. Murat Tolga Şen’de çok önemli bir konuya parmak bastı. Sinema entelektüelleri içindeki klikleşme Murat’ın konusuydu. Benim de üyesi olduğum Sinema Yazarları Derneği’nde neler oluyor bilemiyorum. Birgün gazetesinin yıllardır sinema yazarlığını yapan Tuğçe Madayanti’nin başvurusunu geri çevirmişler. Üstelik sebepleri iyice tartışma götürür. Efendim Tuğçe’nin yazıları yetersizmiş. Kime göre, neye göre?
Tam bir saçmalık.

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.