Cinedergi kurulduğundan beri belirli alışkanlıklarını devam ettiriyor. Dergimizdeki tecrübeli ve ünlü kalemler dışında kadromuzda mutlaka yepyeni kalemleri de sizler için bulunduruyoruz. Yeni dediğime bakmayın, aslında bu isimler de kendilerini yazılarıyla kanıtlamış ve elimizdeki kalemi rahatlıkla onlara devredeceğimiz isimler. Bu sayıda işte böyle yeni bir kalem daha aramıza katıldı. Haktan Kaan İçel’e hoşgeldin diyorum. Bu aylar festivallerin sırayla yapıldığı ve tartışmaların gündemi doldurduğu dönemler. Kasım’ın da parlayan yıldızı Boğaziçi Film Festivali oldu. Hem içeriği hem de getirdikleri konuklar açısından kendinden onlarca yıl eski festivalleri kıskandırdı Boğaziçi. Düşünsenize Bela Tarr İstanbul’da ve bir masterclass verecek. Daha ne diyeyim? Bu arada başlığımı okuduysanız direkt bizim Susmayan Köşe’nin hakimi Murat Tolga Şen’e laf attığımı anlamışsınızdır. Murat, Antalya’ya katılmaktan yola çıkarak sinema yazarlarının aslında gazeteci değil sinemacı olduğunu söylüyor. Ben de ona diyorum ki Muratçım elindeki
kamera değil kalem…

Serdar Akbıyık
1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.