Festivallerin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Adana bitti, yolculuk Antalya’ya. Bu arada biz araya Bodrum Türk Filmleri Haftası ve Marmaris Kısa Film Festivali’ni de sıkıştırdık.

Sıkıştırdık derken sakın bu etkinlikleri küçümsediğimizi sanmayın. Özellikle Bodrum Türk Filmleri Haftası bence sinemamız için çok önemli bir etkinlik. Ama bu konuyu uzun uzadıya derginin içinde işlediğim için fazla burada kısa keseceğim. Adana film festivali her yıl üstüne koyarak devam ediyor. Orada seyrettiğimiz filmler 2017’de Türk sinemasında nelerle karşılaşacağımızı bize gösterdi. Hem festivalin konuk ettiği yazarlara yaklaşımı hem de çok geniş bir katılımı sağlaması organizasyonu yapanlara teşekkür etmemizi gerektirdi. İnşallah aynı tevazuyu Antalya’da gösterir. Antalya Film Festivali’nin genel direktörü Elif Dağdeviren ile geniş bir röportaj yaptım. Bu röportajdan benim çıkardığım Antalya’nın bir geçiş sürecinde olduğu. Gelecek için çok da ümit beslemiyorum Antalya adına çünkü bence planları Türkiye şartları için doğru değil. Yine de keşke başarılı olsalar.

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.