Yepyeni bir Cinedergi ile sizlerle beraberiz. Türkiye’nin en eski ve köklü dijital sinema dergisi yaşlanmamaya kararlı. Artık Cinedergi’yi cep telefonunuzdan, iPad’inizden ve dijital her ortamdan takip edebileceksiniz. Yazarlarımız diğer dijital ortamlarda gördüğünüz gibi sürekli değişen değil, sizle olmaktan mutlu olan ve dirayetli kalemler. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bugüne geldiysek gerçekten onlar sayesinde. Yazarlarımız demişken sinema gündeminde bir tartışma sürüyor. Yazarımız Tuğçe Madayanti’nin Toz Bezi hakkında yaptığı eleştiri yüzünden linç kampanyalarının hedefi olduğunu görüyorum. Bu yüzden birkaç kelam ben de etmeliyim. Tuğçe, ona da söylediğim gibi çok doğru şeyleri çok yanlış bir film üzerinden söyledi. Ama bu onu ilgilendirir. Ben işin orasında değilim. Bu olayın güya entelektüel sınıfımızın iki yüzlülüğünü ortaya çıkarması beni daha çok ilgilendiriyor. Siz nasıl demokratsınız. Eleştirdiğiniz herşeyi kendiniz yapıyorsunuz. Karşıt fikirlere saygı duymamanızı geçtim. Bu halinizle en faşistten daha faşistsiniz. Zaten Türkiye’nin en büyük derdi bu değil mi?

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.