Geçen sayımızda bir yaşımızı doldurmuştuk ama bütün bir kadro bunu kutlayamadık. Sonunda bir eksikle bütün kadro toplandık ve kutlama yemeğimizi yedik. Aşağıdaki resimde bize kalan ve sizle paylaşmak istediğimiz bir anı. Soldan itibaren ben Serdar Akbıyık, Banu Bozdemir, Kerem Akça, Ali Ulvi, Fırat Sayıcı ve kadromuza yeni katılan Alper Turgut sizin için ne gibi yenilikler yaparız tartışıyoruz. Bu sayımızda yine dopdolu bir içerik sunacağız. İnternette yayınlanan Cinedergi’yi bilgisayarınızda rahat açabilmeniz için elimizden geldiği kadar sayfa sayısını sınırlı tutmak istiyoruz ama ne yaparsak yapalım 80’den aşağı düşemiyoruz. Röportajlar, özel dosyalar, portreler, eleştiriler, köşeler derken yine 82 sayfa olduk. Bu sayfaların içinde neler yok ki? İstanbul Film Festivali’nden ödüllü yönetmen Pelin Esmer, son dönem bir çok filmde yer alan Volga Sorgu röportajları. Banu Bozdemir’in dünyayı tendit eden Virüs salgınlarını anlatan filmleri yazdığı özel dosya, benim mercek altına aldığım Disney yıldızları, Kerem Akça’nın kaleminden zaman yolculuğunu işleyen filmler, Fırat Sayıcı’nın vazgeçilmez köşesi Mesela Dedik, Ali Ulvi’nin sansüre başkaldırdığı 18+ köşesi sayfalarımızın içinde yer alıyor. Geçen sayımızda İstanbul Film Festivali’ni yorumlayan Alper Turgut ise bu sefer bize film eleştirisi köşemizde katıldı. Blindness- Körlük filmi Turgut’un kaleminden bize ulaşıyor. Zamanın Ruhu, Benim Oyuncularım, Sindrella, Rolleriyle Yaşayanlar, DVD’ler, vizyon filmleri, kitap, müzik köşesi dopdolu bir Cinedergi boş zamanlarınızda sinemayla bütünleşmeniz için sizleri bekliyor. Haziran ayında Adana Altın Koza Film Festivali’ne tam kadro gideceğiz, Türk Sineması’ndaki en yeni gelişmeleri önümüzdeki ayda Cinedergi’de bulacaksınız. İyi okumalar.

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.