Zamanla olan yarışma halim her zamanki gibi devam ediyor… Ama zaman hep önümde, beni hızla geçen bir koşucu gibi… Bunu kafamızın bir yerlerinde heyecanlı bir proje olarak başlayan cinedergi’nin ikinci sayısına ulaşmasıyla bir kez daha anladım. Sinema öyle bir yolculuk ki, zaman içinde önüne çıkan her şeyi kendine katarak götürüyor. Büyüyor, güçleniyor ve insanlara daha kolay ulaşır bir hale geliyor… Zaman beni geride bırakıyor ama sinema her geçen gün beni daha fazla kendine katıyor, kendine çekiyor… Cinedergi ise sinemanın içine daha fazla çekildiğimi hissettiriyor… İkinci sayımızda Chiko filminin yönetmeni Özgür Yıldırım var, Özgü Namal, Sarp Apak var… Sinemayı çok seviyoruz ama dizileri de yok saymıyoruz diyoruz… Şehrin etrafında gelişen olaylara ‘banliyö’ penceresinden bakıyoruz… Filmlerle ‘kumar’ oynuyoruz… Sarah Jessica Parker ve Al Pacino’ya biyografik olarak bakıyoruz…Yani sinemayla yatıp sinemayla kalkıyoruz… Size de bizimle birlikte bakmanızı öneriyoruz…

Banu Bozdemir

Serdar Akbıyık
1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.