Star Wars ile gündeme oturan Rose Byrne depresif ifadesiyle her an ağlayacak gibi hissettiriyor izleyiciye. Kendisi de bunun farkında ki “Fotoğraflarda öyle gözüküyorum. Yoksa sinirli bir insan değilim” dedi.

Hollywood Avusturyalı güzel oyuncuların peşini bırakmıyor. Nicole Kidman’dan Cate Blanchet’e, Isla Fisher’a kadar birçok güzel isim sinema salonlarında izleyicilerin kalbini çarptırıyor. Bu isimlerin en kabiliyetlilerinden biri de Rose Byrne. Kumral saçları ve kahverengi gözleriyle bir bal damlası olarak adlandırılan Byrne Star Wars’taki Padme karakteriyle unutulmazlar arasına girdi. Natalie Portman ile benzerliği bu rolü almasındaki en büyük sebepti. Bu benzerliği geçersek Byrne’ın en büyük özelliği ha ağladı ha ağlayacak yüz ifadesi. 33 yaşındaki güzel oyuncu insanların kendisini bu ifade yüzünden depresif bir kadın olarak tanıdıklarını ama böyle bir durumunun olmadığını belirtti, “Bunun sebebi fotoğraflar ama beni yakından tanıyanlar pozitif bir insan olduğumu bilirler” dedi. Kalabalık bir aileye mensup olan Byrne’ın anne ve babası ataist. Byrne’da dini inanışının belki bu sebeple belirgin olmadığını söylüyor. Sidney doğumlu olan yıldız “Doğal olarak Sidney’liyim ama ikinci evim New York” diyerek ABD’deki evini çok sevdiğini söylüyor. Rose Byrne’ın hobilerine gelince neredeyse dergilere yazı gönderen kızlar gibi, müzik dinlemeyi, kitap okumayı ve yogayı severmiş Byrne. Kylie Minoq hastasıymış bu arada. Dramatik rollerin vazgeçilmez oyuncusu olmasını beklediğimiz Byrne Ağustos ayında bize bir sürpriz yaparak romantik komedi olan Bu Aşk Fazla Sürmez ile karşımıza çıkacak.

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.