Her ne kadar Oscar’a aday gösterilmese de, Cannes Film Festivali’nde başlattığı rüzgarı, vizyonla birlikte fırtınaya dönüştüren “Drive”, has sinemaseverlerin damağında yoğun tadlar bırakan başarılı bir ilk filmdi. Film kadar soundtrack albümü de sevildi. Steven Soderbergh’in Erin Brockovich, Ocean’s Serisi, Trafik, Solaris ve Contagion gibi önemli filmlerinde çalışmış bir sanatçı olan Cliff Martinez’in direktörlüğünde hazırlanan müzikler, sinemada müziğe önem veren, müziği tamamlayıcı bir unsur olarak gören sinefilleri de bir hayli tatmin etmekte.

01 “Nightcall” – Kavinsky & Lovefoxxx

02 “Under Your Spell” – Desire

03 “A Real Hero” – College feat. Electric Youth

04 “Oh My Love” – Riz Ortolani feat. Katyna Ranieri

05 “Tick of the Clock” – The Chromatics

06 “Rubber Head”

07 “I Drive”

08 “He Had a Good Time”

09 “They Broke His Pelvis”

10 “Kick Your Teeth”

11 “Where’s The Deluxe Version?”

12 “See You in Four”

13 “After The Chase”

14 “Hammer”

15 “Wrong Floor”

16 “Skull Crushing”

17 “My Name on a Car”

18 “On The Beach”

19 “Bride of Deluxe”

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.