Photo ID – 23778, Year – 1984, Film Title – GHOSTBUSTERS, Director – IVAN REITMAN, Studio – , Keywords – 1984, DAN AYKROYD, BILL MURRAY, HAROLD RAMIS, IVAN REITMAN

Korku, fantastik ve komedinin muhteşem bileşimi “Hayalet Avcıları” sinemaseverlerin en sevdiği filmler listesine her daim girmiştir. Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Harold Ramis ve Rick Moranis gibi önemli isimlerin hayaletlerin peşinde koştukları bu sürükleyici filmin müzikleri de bir o kadar önem taşımakta. Önemli müzisyen ve besteci Elmer Bernstein’in akıllara yer etmiş bestesi aradan geçen onca yıla rağmen hatırlanmakta. Filmin ana yapısını oluşturan korkuyu ve gerilimi neşeyle ve macera duygusuyla harmanlayan Bernstein, hafızalara en çok kazınan film müziklerinden birine imza attı. “Hayalet Avcıları 3”ün çekileceğini öğrenen sinema seyircisinin bu güzel haberi söz konusu melodiyi ıslıkla çalarak kutladığını tahmin ediyorum.

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.