INDIO, CA - APRIL 29: Daft Punk performs at the Coachella Music Fesival on April 29, 2006 in Indio, California. (Photo by Karl Walter/Getty Images)

1982 yapımı Tron’un yeniden çevrimi olan Tron Legacy, özellikle sinemada görselliğe önem verenleri ziyadesiyle memnun etmişti. Kendine özgü bir hayran kitlesine sahip elektronik müzik grubu Daft Punk da ilk kez bu yapım için film müziği yapmıştı. Air Lyndhurst Studios’ da kaydedilen filmin müzikleri için yüz kadar müzisyenle çalışıldı. Söz konusu soundtrack, Daft Punk’ın koyu hayranlarını fazla tatmin etmese de müzik eleştirmenlerinden geçer not aldı. Hali hazırda, video kliplerinde, konserlerinde, sahne şovlarında, kendilerinin deyimiyle ‘sadece çekingen olduklarından’, kafalarındaki kasklarıyla izlemeye alışık olduğumuz ikili, bakalım film müziği yapmanın tadına vardı mı? İlerleyen projelerini takip edeceğiz…

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.