1999 yılında başrollerini Hugh Grant ve Julia Roberts’in paylaştığı, Richard Curtis’in yazıp Roger Michell’in yönettiği “Notting Hill”, tüm zamanların en iyi aşk filmleri listesinden hiç çıkmayacağa benzer. Bu eşine az rastlanır romantik filmin müzikleri ve müzik koordinatörlüğü ise Trevor Jones’a ait. Filmin soundtrack’i birbirinden önemli isimlerin eserleriyle, sinemaseverleri coşkuya, heyecana, aşka ve huzura eriştiriyor, hala… Başucu albümlerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz “Notting Hill OST”de, Elvis Costello’dan “She”, Shania Twain’den “You’ve Got A Way”, Steve Poltz’dan “Everything About You” ve tabi ki Al Green’den “Ain’t No Sunshine” öne çıkanlar arasında…

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.