Yönetmenliğini İlksen Başarır’ın üstlendiği, senaryosunu İlksen Başarır ve Mert Fırat’ın yazdığı, Mert Fırat, Nergis Öztürk, Zeynep Oral’ın başrollerini paylaştığı Atlıkarınca filminin soundtrack albümü Baykuş Müzik etiketi ile dijital albüm olarak çıktı. Filmin müzikleri Gevende grubunun vokal ve gitaristi Ahmet Kenan Bilgiç tarafından yapıldı. Türkiye’de konuşulması bile tabu sayılan ensestin, bir aileyi nasıl parçaladığını anlatan filmin müzikleri İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Film Müziği Ödülü”nü almıştı. Atlıkarınca Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden en iyi senaryo, Behlül Dal Jüri Özel Ödülü ve İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film Müziği ödülünün yanı sıra Halk Ödülü’nün de sahibi olmuştu. Filmin soundtrack albümü 24 bit kalitesinde MP3, Apple Lossless ve Flac formatlarında www.baykusmusicstore.com adresinden temin edilebiliyor.

 

 

 

Fırat Sayıcı
1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.