Elimizden geldiğince bu köşede film müzikleri ve müzisyenleri üzerine bilgiler, hatırlatmalar yapmaktayız. Ancak geriye dönüp baktığımızda sinema tarihine geçmiş çok önemli bir filmi, geçen gün radyoda çalan Chuck Berry’nin “You never can tell”i sayesinde atlamış olduğumu fark ettim. Rezervuar Köpekleri’nden sonra Tarantino’nun yerini iyice sağlamlaştıran 1994 tarihli “Ucuz Roman” filminin soundtrack albümündeki parçalar, hali hazırda birer klasiklerken, filmle bütünleştikçe ve efsanesinden beslendikçe, her dinleyişte ayrı zevkler vermeye devam ediyor. Albümde yer alan her şarkıda başka duygulara girmeniz, gözlerinizi kapayınca zihninizde filmi yeniden izlemeniz olası.

 1. misirlou – dick dale & his del-tones
 2. royale with cheese – john travolta
 3. jungle boogie – kool & the gang
 4. lets stay together – al green
 5. bustin’ surfboards – the tornadoes
 6. lonesome town – ricky nelson
 7. son of a preacher man – dusty springfield
 8. bullwinkle part ii – the centurians
 9. you never can tell – chuck berry
 10. girl, you’ll be a woman soon – urge overkill
 11. if love is a red dress (hang me in rags) – maria mckee
 12. comanche – the revels
 13. flowers on the wall – the statler brothers
 14. personality goes a long way – john travolta
 15. surf rider – the lively ones
 16. ezekiel 25:17 – samuel l. jackson
1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.