Phil Collins of Genesis performs during an outdoor concert to kick off the bands first North American tour in 15 years in Toronto, September 7, 2007. REUTERS/ Mike Cassese (CANADA)

Geçen ay Amerikan People dergisinde yayınlanan bir haber, Phil Collins hayranlarını üzmüştü. 30 yıl davul başında baget sallayan sanatçının ağır işitme sorunları yaşadığı, ayrıca omuriliğindeki kayma nedeniyle sinirlerinin yıprandığı belirtilmişti. Genesis grubunun efsanevi davulcusu, sonraların popüler şarkıcısı 60 yaşındaki Phil Collins, dinlenme zamanının geldiğini ve sahneleri özlemeyeceğini söyleyerek olaya ilginç bir nokta koydu. Biz de bu vesileyle bu erken vedayı hatırlatarak Collins’in beyazperdedeki ezgilerine dikkat çekmek istedik. İşte ünlü müzisyenin şarkılarıyla damga vurduğu filmlerden bazıları: “The Hangover”, “Miami Vice”, “Brother Bear”, “Moulin Rouge”, “American Psycho”, “Tarzan”, “Back to the Future”…vs.

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.