The Reef

Yönetmen: Andrew Traucki

Senaryo: Andrew Traucki, James M. Vernon

Oyuncular: Adrienne Pickering, Damian Walshe-howling, Gyton Grantley, Kieran Darcy-Smith, Zoe Naylor

Konu: Kate, kardeşi Matt ve kız arkadaşı Suzie ile birlikte Avustralya’ya Kate’in eski sevgilisi Luke’u görmeye giderler. Luke, onlara bir hafta sürecek bir tekne seyahati teklifi sunar. Plana göre bir haftada Endonezya’ya varacaklardır, fakat Avustralya kıyılarındaki Büyük mercan kayalıkları bölgesinde beklenmedik bir sorunla karşılaşırlar. Yelkenlinin salması parçalanır ve alabora olur. Tek şansları teknenin üstünde kalmak ya da en yakın adaya kadar yüzmektir. Bir kişi dışında hepsi adaya yüzmeye karar verirler. Oysa ki büyük bir köpekbalığı tarafından takip edildiklerini bilmemektedirler….

 

Tekken

 

Yönetmen: Dwight H. Little

Senaryo: Mike Werb, Charles Stone, Alan B. Mcelroy

Oyuncular: Mircea Monroe, Kelly Overton, Tamlyn Tomita, Jae Hee, Nathan Jones

 

Konu: Büyük bir gücü tuttuğunu keşfeden ve ondan onu almak için durduralamayacak seçkin tabaka dövüşçülerinin takımıyla mücadele etmekte olan bir gencin öyküsü. Yüksek oktanlı bir hareket filmi. Uzun yıllardır video oyunu sevenlerin tutkuyla bağlandıkları oyun, nihayet sinemada.

 

Karanlıktan Korkma

 

Yönetmen: Troy Nixey

Senaryo: Guillermo Del Toro, Matthew Robbins

Oyuncular: Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison, Alan Dale, Ande Orbach

 

Konu: 14 yaşında sessiz ve kendi dünyasında bir genç kız olan Sally, babası ve onun kız arkadaşı Kim ile birlikte 19. yüzyıldan kalma eski bir eve taşınır. Bir süre sonra evde yolunda gitmeyen birşeyler sezinler. Merdiven altında kötülük saçan bir takım yaratıklar vardır, daha da kötüsü bu uğursuz varlıklar genç kızın ruhunun kendilerine ait olduğunu düşünmektedir.

 

Güzel Bir Hayat Düşlerken

 

Yönetmen: Danis Tanovic

Senaryo: Ivica Djikic

Oyuncular: Boris Ler, Jelena Stupljanin, Miki Manojlovic, Mira Furlan, Mario Knezovic

 

Konu: Balkanlar’da yeni bir dönemin başladığı günlerde geçen, romantik olduğu kadar trajik bir aşk öyküsü anlatıyor. Hersek’in güneyinde küçük bir köy, savaş henüz sona ermiş. Yıllar süren komünist rejimden sonra, yeni bir demokratik hükümet başa geçmiş. Yıllarca sürgünde kalan Divko Buntic, eski ailesi de dahil hesaplarını kapatıp intikamını almak üzere memleketine döner. Yanında yeni ve genç karısı, kara bir kedi, koca bir Mercedes ve tonla para vardır. Başta parayla her şey çözülür gibi görünse de sonrasında hayat ipleri eline alır. Savaş kapıya dayanır, hayatı alt üst olur derken Divko son bir atakla talihini yenmeye çalışır.

 

Romantikler

 

Yönetmen: Galt Niederhoffer

Senaryo: Galt Niederhoffer

Oyuncular: Elijah Wood, Adam Brody, Josh Duhamel, Katie Holmes, Anna Paquin, Malin Akerman

Konu: Niederhoffer’in kendi romanından uyarladığı film deniz kenarında yapılacak olan bir düğünün arifesinde geçecek ve birkaç yakın arkadaş evlenen dostlarına destek verecek. Gelini Anna Paquin’in canlandıracağı filmde Holmes filmde gelinin baş nedimesi rolünde olacak ve iki güzel kadın arasında damadı etkilemek konusunda bir rekabet başlayacak.

 

Başka Bir Yerde

 

Yönetmen: Sofia Coppola

Senaryo: Sofia Coppola

Oyuncular: Benicio Del Toro, Michelle Monaghan, Laura Ramsey, Elle Fanning, Stephen Dorff

Konu: Film,çılgın ama mutsuz bir hayat yaşayan bir Hollywood yıldızının günün birinde 11 yaşındaki kızı tarafından ziyaret edilmesiyle gelişen olayları anlatıyor.Baba-kız rolünde Stephen Dorff ve kendine ablasından çok daha iyi bir kariyer inşa eden Elle Fanning’i izleyeceğiz.Somewhere Şubat ayında Türkiye sinemalarında gösterilecek,ancak o tarihten önce bir film festivalinde izleme olanağı da bulabilirsiniz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.