“Başlangıç” filmi vizyona girmeden önce, sinema salonlarında fragmanıyla olası seyircilerini heyecan içinde bırakıyordu. Bunun en büyük sebebi, olağanüstü görüntülere eşlik eden, görüntülerin eksik parçalarını tamamlayan sarsıcı müzikti. Hans Zimmer’in elinden çıkma, hayranlık uyandıran, hem rahatsız eden hem de büyüleyen bir müzik… 57 Almanya doğumlu Hans Zimmer, Hollywood’da onlarca başarıya imza attı. Fragman müziği konusunda da uzman olan Zimmer, Oscar, Altın Küre, Grammy ödülleri kazandı. Sherlock Holmes, Melekler ve Şeytanlar, Batman:The Dark Night, Karayip Korsanları, Pearl Harbour, Hannibal, Gladiatör, Aslan Kral onun müziklerine imza attığı filmlerden sadece ilk akla gelenler. Hans Zimmer’in müziğe olan tutkusunu şu sözlerinden de anlamak mümkün: “Müzik benim için sadece bir iş ya da bir hobi değil. Müzik, sabahları uyanmak için tek nedenim.”

Fırat Sayıcı
1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.