Dünya sinema tarihinin en nevrotik yönetmeni/oyuncusu/yazarı Woody Allen, sadece hayranlarının bildiği bir yönüyle de hayatı neşelendirmeyi sürdürüyor. Ağır aksak psikoloji sahibi ve engebeli hayatların uzmanı olan insanların portrelerini, kendi şefliği izleğinde sinemaseverlere sunan Allen, aynı zamanda iyi bir klarnet çalgıcısı… Yanlış anlaşılmasın, roman havalarıyla değil, New Orleans’ten yükselen caz tınılarıyla dolduruyor klarnetini… Uzun yıllar boyunca her Pazartesi akşamı Manhattan’da grubuyla birlikte Dixieland çalmakta usta sanatçı. İstanbul’da da konser verme şansına erişen ve hayranlarını onu sahnede izleme şansına eriştiren Woody Allen, ne kadar mütevazi biri olduğunu da şu sözleriyle kanıtlıyor: “Özellikle müzikte umutsuz bir vakayım. Neden beni dinlemeye geliyorlar, anlamıyorum.” Siz onun bu sözlerine kulak asmayın, melodilerine kulak verin: www.woodyallenband.com

 

 

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.