NEW YORK - SEPTEMBER 29: (U.S. TABS AND HOLLYWOOD REPORTER OUT) Musician Robbie Robertson attends a private screening party for the movie "Ladder 49" at The Four Seasons restaurant on September 29, 2004 in New York City. (Photo by Paul Hawthorne/Getty Images)

Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley ve Michelle Williams gibi yetenekleri dünya çapında kabul görmüş olan aktörlerin yer aldığı, Oscar ödüllü yönetmen Martin Scorsese’nin yeni filmi “Shutter Island” vizyondaki yerini çoktan aldı bile. Ancak film kadar önemli bir diğer eser de filmin soundtrack albümü. Yapımcılığını Kanadalı şarkıcı/sözyazarı/gitarist Robbie Robertson’ın üstlendiği albüm, sanatçının özel modern klasik müzik seçkisinden oluşuyor. Scorsese ile 1978’deki “The Last Waltz” filminden bu yana çok kez beraber çalışmış olan Robinson, “Raging Bull”, “The King Of Comedy”, “The Color Of Money”, “Casino” ve “Departed” filmlerinin soundtrack albümlerinin yapımcılığından da sorumluydu. The San Francisco Symphony, The National Polish Radio Symphony, The Vienna Radio Symphony Orchestra ve The Wiener Philharmoniker gibi dünyanın en prestijli orkestralarının senfonik performanslarını içeren çift CD’lik soundtrack albümünün ikinci CD’si, Johnnie Ray (Cry), Lonnie Johnson (Tomorrow Night), ve Brian Eno (Lizard Point) gibi eklektik bir grup sanatçının parçalarından oluşuyor.

 

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.