Aşkın hallerini anlatan çok film var ancak “Aşk Her Yerde” örneğinde olduğu gibi çok azı, bunu dört dörtlük kotarmakta. Birçok karakteri malzeme edinip, aralarındaki ilişkileri başarıyla aktaran filmin en büyük artılarından biri de muazzam oyuncu kadrosu. Filmi yazan ve yöneten ise aşk filmlerinin, özellikle de romantik komedilerin unutulmaz yaratıcısı Richard Curtis. Gelelim aşkın her halinin notalarına… “Ray”den “Elizabet Altın Çağa”, “Moulin Rouge”dan “The Incredible Hulk”a kadar önemli filmlerin müziklerine imza atmış Craig Armstrong, “Aşk Her Yerde”de ince bir işçilik örneği gösteriyor. Sahneler arasındaki geçişlerde ve karakterlerin hikayelerini aktarmada kullanılan müzikler / şarkılar / nağmeler özenle seçilmiş ve aşkın yalın ya da girift tavırlarını en doğru şekilde desteklemiş. Özellikle aşk filmleri tutkunlarına ve “Aşk Her Yerde” fanatiklerine tavsiye edebileceğimiz soundtrack, arşivlerde bulunması gereken türden.

 

 

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.