Şimdiden bir milyon seyirciyi geçen, Çağan Irmak’ın son filmi “Issız Adam”, kendi kadar müzikleriyle de insanların dilinde. Eski 45’liklere bir hayli önem veren ve sevdiklerine arasıra plak dinletileri de sunan ünlü yönetmen Çağan Irmak, bu filmle bir kez daha hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı. Yediden yetmişe herkesin büyük bir beğeniyle konuştuğu filmin albümü çıkalı bir ayı geçti. Ama etkisi hala sürüyor. Albümdeki parçaları, Beyoğlu’ndakiler başta olmak üzere bir çok müzik marketin önünden geçerken duymanız olası. Ana temalarını Aria’nın yaptığı albümdeki nostaljik şarkılardan bazıları; Ayla Dikmen’den “Anlamazdın”, Sibel Egemen’den “Yalnız Adam”, Nil Burak’tan “Yalnızım Ben”, Semiramis Pekkan’dan “Bana Yalan Söylediler” Hümeyra’dan “Tutsana Ellerimi” ve Michel Fugain’den “Une Belle Histoire”…

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.