“Cahil Periler”, “Karşı Pencere”, “Kutsal Yürek” ve “Mükemmel Bir Gün” denince aklınıza bundan sonra Ferzan Özpetek’ten başka bir isim daha gelmeli; bu filmlere damgasını vuran muhteşem müziklerin yaratıcısı olan Andrea Guerra… İrili ufaklı birçok ödüle notaları sayesinde uzanan Andrea Guerra, Ferzan Özpetek’in yakın arkadaşı ve vazgeçilmez bestecisi olarak tanınıyor. 61 doğumlu usta müzisyen Guerra, televizyon ve belgesel müziklerinden sonra adım attığı sinema sektöründe 18 yıldır birbirinden önemli işlere imza attı. İtalyan sinemasında bir çok örneğin yanısıra, dünya çapında nam salmış, “Hotel Rwanda”, “Angela”, “Donkey Xote”, “Umudunu Kaybetme” ve “The Accidental Husband” gibi filmlerde de müzikal gücünü ortaya koydu. Kasım ayının önemli filmlerinden “Mükemmel Bir Gün”ü izleyecek olursanız, müziklerine daha iyi kulak kabartın deriz…

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.