2008’in Oscar Ödüllü en başarılı filmlerinden biri olan “There Will Be Blood” gitarist Jonny Greenwood’un müziklerini yaptığı soundtrack albümü ile karşımızda. Başrolünde, son Oscar’ını bu filmle kazanan toplam dört Oscar’lı Daniel Day Lewis’in oynadığı 20. yüzyıl Amerika’sında geçen bir dramdı, “There Will Be Blood”, Türkçe deyişiyle “Kan Dökülecek”. Müziklerini Rolling Stones’un, Tüm Zamanların En İyi 100 gitaristleri arasında 59. sırada gösterilen ve Radiohead’de de gitaristlik yapan Jonny Greenwood’un üstlendiği albümde 11 Greenwood bestesi yer alıyor. Albümde müzikleri BBC Concert Orkestrası ve London Sinfonietta yorumluyor.

1.Open Spaces
2.Future Markets
3.Prospectors Arrive
4.Eat Him By His Own Light
5.Henry Plainview
6.There Will Be Blood
7.Oil
8.Proven Lands
9.HW / Hope of New Fields
10.Stranded The Line
11.Prospectors Quartet

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.