Oscar ödüllü ve geçtiğimiz yılın en merak edilen, en duygusal filmlerinden olan “Once”ın soundtrack albümü Sony BMG etiketiyle müzik severlerle buluştu. Hansard ve Irglová rol aldıkları film için birçok muhteşem beste yaptılar ve müzikal türündeki “Once” isimli bu filmin ana temasını haliyle müzikleri oluşturdu. Büyük beğeni yakalayan filmin müziklerinden “Falling Slowly” şarkısı; Hansard ve Irglová’ya “En İyi Şarkı” dalında Oscar heykelciğini kazandırdı. İkilinin Oscar Törenindeki samimi konuşması taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanmıştı. Şarkılarıyla ilk andan itibaren izleyenleri derinden etkileyen bu film; saf, masum ve herkesin kendisinden bir şeyler bulacağı bir sakinlik dinletisi sunuyor. Filmle uyumlu şekilde sempatik ve sıcak bir atmosfere sahip ONCE’ın soundtrack albümü, tüm müzik marketlerde…

 

 

 

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.