Asıl adı Willard Christopher olan “Will” Smith, 25 Eylül 1968 Philadelphia doğumlu. Sinema oyunculuğunun yanı sıra yapımcı ve rap müzisyeni de olan Smith kızılderili, Afrika kökenli olup aynı zamanda üç çocuk babasıdır.

Son sekiz filmiyle gişe ve ün anlamında tanınanlar listesinin üst sıralarına yerleşen oyuncunun sayılı zenginler listesinde yer aldığı Amerikanın birçok eyaletinde evinin olduğu ve Barack Obama’nın kendisiyle ilgili bir fim çekilecek olursa Willm Smith’in kendisini canlandırmasını istediği yönünde haberler de mevcut. Yani popülaritesi bir hayli iyi oyuncunun.

Kurtuluş Günü, Siyah Giyen Adamlar, Devlet Düşmanı, Ali, Çılgın İkili, Ben Robot, Babasınn Kızı, Aşk Doktoru, Umudunu Kaybetme, Ben Efsaneyim, Yedi Yaşam, Hancock, Dünya: Yeni Başlangıç, Kış Masalı, Fokus, Doğruyu Söyle gibi filmlerde rol alan oyuncu ağustos ayında başrolünde yer aldığu DC Comiks’in bol kötülü çizgi roman Suicide Squad’dan uyarlanan İntihar Timi isimli filmde yer alacak. Bize de keyifle izlemek düşecek

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.