Margot Robbie bu ay vizyona giren Tarzan Efsanesi filminin çekimlerinde kendini kaptırınca rol arkadaşı Alexander Skarsgard’a bir yumruk çıkardı Skarsgard ne olduğunu şaşırdı. O yumruğu yemeyi çok isteyen funları var güzel oyuncunun.

Margot Robbie Avusturalya’nın dünya sinemasına hediye ettiği yeni güzellik. Charlize Theron, Nicole Kidman gibi isimlerden sonra Margot Robbie’de unutulmazlar arasına ismini yazdırmak amacında. 16 yaşına kadar Avusturya’da dedesinin çiftliğinde yaşayan Margot. çocukluğu boyunca ailesine ve komşularına tiyatro oynamış. Küçüklüğünde özellikle dramatik rolleri oynamaktan zevk aldığını söyleyen yıldızın ailesi durumdan o kadar bıkmış ki onun oyuncu olma iddiasını desteklemişler. Okulu bitirdikten sonra hiç bir ajansa bağlı olmadan sadece kendi çabasıyla Aash Aaron’un filmleri olan Vigilante ve I.C.U. filmlerinde rol almış. Daha sonra Neighbours adlı dizide oynayan Margot buradaki başarısıyla iki kez Logie ödüllerine aday gösterilmiş. Daha sonra Charlie’nin Melekleri dizisi için deneme çekimlerine katılmış burada onu gören yapımcılar kendisini Pan Am dizisine davet etmişler. Pan Am dizisiyle dünya genelinde tanınan güzel yıldız. Sırasıyla Zamanda Aşk, Para Avcısı, Suite Française, Aşk Uğruna, Fokus, Z for Zachariah filmlerinde rol aldı. Bu ay Tarzan Efsanesi ile seyredeceğimiz Margot İntihar Timi ve Whiskey Tango Foxtrot filmleriyle bu yılı kapatacak. Yıldızın gittikçe yükselen grafiği onu daha çok filmde seyredeceğimizi kanıtlıyor. Son yıllarda magazin dergilerinin güzel kadınlar listelerinde hep en üst sıralarda yer alan Margot’un bu güzelliğinden Calvin Clein de etkilenmiş ki onu marka yüzü yaptı. Bütün bu başarılarından başka özellikle The Wolf Of Wall Street filminde bir sahnesi vardır ki belki de erkek funlurını ikiye katlamasının sebebidir. Hatta bu sahneyi seyreden Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner, Margot Robbie’ye Playboy dergisine poz vermesini istemiş. Ne deyelim akıllı olmak önemli ama bir yıldız için güzellik olmazsa olmaz.

1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.