kinopoisk.ru

300 Spartalı filmiyle bir anda dikkatleri üzerine çeken ve şu sıralar olgun oyuncular kategorisinde yer alan Gerard Butler hukuk okumuş, üniversite yıllarında bir rock grubunun vokalliğini yapmış bir oyuncu. Avukatken 1990’ların ortasında Tomorrow Never Dies filmindeki rolüyle oyunculuğa başlayan oyuncu sonrasında Mrs. Brown, The Phantom of the Opera filmlerinde rol almıştır ama asıl patlamasını 2007 yılında Kral Leonidas rolünü üstlendiği 300 filmiyle yapmıştır.

kinopoisk.ru

Sonrasında P.S. I Love You, Macera Adası, RocknRolla, The Ugly Truth, Gamer, Law Abiding Citizen ve The Bounty Hunter gibi filmler de rol alan oyuncu bu ay Mısır Tanrıları filmiyle salonlara konuk olacak. Set isimli acımasız tanrıyı canlandıracak olan oyuncu yakında üç filmle daha karşımızda olacak. Dalgaların Peşinde, London Has Fallen ve Geostorm… Bir röportajında en sevdiği aktörün Christan Bale olduğunu söyleyen oyuncu karizmasıyla herkesin daha fazla filmde rol alması gerektiğini düşündüğü oyuncuların başını çekiyor…

Banu Bozdemir
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.