19 Mart 1995 yılında doğan Walter Bruce Willis Amerikalı bir baba ve Alman bir annenin çocuğu olarak Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde dünyaya geldi. Dört kardeşin en büyüğü olan oyuncu “Moonlighting” (Mavi Ay) (1985–1989) isimli televizyon dizisindeki David Addison rolüyle üne kavuşmuştur.1990’da Die Hard 2’de rol alan Willis 1994 yapımı Quentin Tarantino imzalı Pulp Fiction’da rol alarak adeta sinemaya tekrardan dönüş yapmıştır ki hemen arkasından Brad Pitt’le oynadığı 12 Maymun gelmiştir. Beşinci Element, Armegeddon, Altıncı His ve Breakfast of Champions gibi filmleri ardı ardına sıralayan oyuncu kariyerini iyi filmlerle donatmaya devam etmiştir. Ölümsüz, Hostage, Die Hard 4, 16 Blocks gibi filmlerde de rol almıştır. Başarılı bir dublaj sanatçısı olan özelikle de animasyonlara sesiyle can veren oyuncunun birkaç müzik albümü de bulunmakta.

Kendisini bu ay julian Michaels rolüyle Vice adlı aksiyon filminde izleyeceğiz, kendi yapay yaşam alanını kurgulayan bu adamın başından geçenler de aksiyon hız kesmeyeceğe benziyor.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.