Asıl adı joshua Daniel Hartnett olan oyuncu 21Temmuz 1978 Amerika doğumlu. Aynı zamanda yapımcı olan Hartnett Halloween H20: 20 Years Later ve gerçek bir hikayeden uyarlanan Kara Şahin Düştü filmindeki Matt Eversmann karakteri ile ünlendi. Ayrıca 1.91 metrelik boyuyla Hollywood’un en uzun boylu aktörleri arasında da yer alıyor.

Bugüne kadar 2003 yılında Hariison Ford’la Hollywood Polisleri, Pearl Harbor, Günah Şehri, Şanslı Slevin, Cehennem Çiçeği, 30 Gün Gece filmlerde ve Penny Dreadful dizisinde rol alan oyuncu bu ay karşımıza Sonsuz savaş: Aşk filmiyle çıkıyor. Roland Joffé imzalı film 2020 ve 1778 yıllarında geçiyor. Hartnett de iki rolle karşımıza çıkıyor: James Stewart ve Jay Fennel olarak. Oyuncu ayrıca 2008’de August, 2009’da ise Nobody filmlerinin yapımcılığını üstlendi.

 

Banu Bozdemir
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.