Fırat Sayıcı

Alex Munday / “Charlie’nin Melekleri”

İlk İzlenim: Alımlı, güçlü, atletik.

Konuştukça: Ne yaptığını bilen, temkinli, oturaklı.

Artıları: Diğer meleklere göre zekasını daha çok kullanıyor.

Handikapları: Charlie’ye sonsuz sadakati.

Yaşam Felsefesi: Günaydın Charlie!

Hayattaki Düsturu: Kankalarım olmadan asla.

Tanıyınca: Her türlü kılığa girebilen, esnek, korkusuz, atik ve duyarlı bir savaşçı. Her ortamam rahatlıkla ayak uydurabilen biri Alex. Arkadaşınız olursa şanslı insanlardan sayılacaksınız.

O-Ren Ishii / “Kill Bill”

İlk İzlenim: Tehlikeli, çekici, otoriter.

Konuştukça: Saygı duyulan bir lider.

Artıları: Keskin bir kılıcı ondan daha iyi çok az kadın kullanabilir.

Handikapları: The Bride gibi birine düşmanlık beslemesi.

 Yaşam Felsefesi: İyi bir kılıç hiçbir zaman yorulmaz!

Hayattaki Düsturu: İyi bir kiralık katil olabilmek.

Tanıyınca: Dünyanın en tehlikeli kadınlarından biri olarak görebileceğiniz O-Ren Ishii, karşınıza çıkmasa iyi olur diyebileceğimiz biri. Tabi parasını verip kiralamadıysanız.

Lucy Liu

Gerçek adı Lucy Alexis Liu olan ünlü oyuncu, Asya ve Amerika kültürünün muazzam bir karışımı. Çoğu aksiyon filminde canlandırdığı rollere yakışır bir şekilde günlük hayatında da dağcılık ve kaya tırmanışı gibi adrenalin odaklı sporlarla uğraşan güzel aktris, Alex Munday gibi alımlı, zeki ve işini bilen, O-Ren Ishii gibi de otoriter, planlı ve prensip sahibi biri. İngilizcenin haricinde akıcı bir şekilde İtalyanca, Çince ve İspanyolca konuşuyor. Son olarak, özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olan Liu’nun hiç evlenmediğini de belirtelim.

 

 

 

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.