Banu Bozdemir

2 Nisan 1977 yılında Almanya’nın HeidelBerg kentinde dünyaya gelen Michael Fassbender’in, annesi Kuzey İrlanda’lı, babası ise Alman.

Sanat hayatında genel olarak iddiasız bir tavır takınan oyuncu, Açlık / Hunger filmindeki Kim Bobby karakteri ile parladı ve hiperaktif kişiliği sayesinde herkesin beğenisini kazandı. Ayrıca bu rol için yaklaşık 14 kilo veren aktris, 59 kiloya kadar düştü. Öncesinde Ozo’nun Angel ve Zack Synder’in 300 Spartalı filminde rol alan Fassbender hayranları tarafından tam bir film izleme nedeni olarak görülüyor. Kan Gölü’nde tatile gidelim ve ölelim tarzı bir filmde rol alan oyuncu Soysuzlar Çetesi’nin elemanlarından biri oldu. Son Savaşçı’da kanının son damlasına kadar savaşan bir askeri, X Men’de Erik Lehnsherr/Magneto’yu, Tehlikeli İlişki’de  psikanalist Carl Jung’u, Jane Eyre’de aşık Edward Rochester olarak yer aldı. Kendisini en son Utanç / Shame filminde rol aldı. Kendisini bu yıl Ridley Scott imzalı Prometheus’da ve Steven Soderghberg imzalı Çapraz Ateş’te izleyeceğiz. Yine herkesi karizması ve müthiş oyunculuğuyla kendisine hayran bırakacağı kesin!

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.