SERDAR AKBIYIK

Emma Stone’u şimdiye kadar hiç duymadınız mı? O zaman Zombieland ve Superbad’i seyretmemişsiniz demektir. Bu hafta vizyona giren Çılgın Aptal Aşık’ta ona hayran olacaksınız…

Hollywood güzel, seksi, komik ve gelecek vaat eden isimleri sinemada parlatmaya devam ediyor. Bu isimlerden sonuncusu ise Emma Stone. Bu hafta vizyona giren Çılgın Aptal Aşık filminde Ryan Gossling gibi bir çapkın yakışıklıyı bile peşinden sürüklüyor. Arizona doğumlu Stone akıllı bir sarışın. Komediyle güzelliğini birleştirebilen nadir isimlerden. 15 yaşındayken kendine bir kariyer planlaması yapmış., ismini de Hollywood Projesi koymuş. Anne babası ise bu projeye destek vermiş ve Emma Stone basamakları teker teker çıkmaya başlamış. Hollywood tarafından çok da desteklendiği belli. Bu hafta seyredeceğimiz Çılgın Aptal Aşık’tan sonra Amazing Spiderman’de karşımıza Örümcek Adam’ın sevgilisi olarak çıkacak. Örümcek Adam dışında üç filmin çekimlerine devam eden Stone, Kate Winslet, Gerard Butler, Nicolas Cage, Sean Penn ve Nick Nolte gibi ünlülerle sahne alacak. Bütün bu başarının ardında kişisel bir kalite yattığı da gerçek. Mesela Stone’un en sevdiği müzik gurubu Beatles, örnek aldığı kadın oyuncular Diane Keaton ve Gilda Radner, en sevdiği filmler Manhattan ve Network. Şimdi bütün bunlara baktığımızda sanki Emma Stone 23 yaşında genç bir yıldız değil de 30’larını devirmiş olgun bir kişilik. En dikkat çekici kısmı ise komedi oyunculuğuna verdiği önem. Örnek aldığı kadın oyuncuların tarzı da komediye çok yatkın. “Komedyenlere hayranım. Özellikle kadın komedi oyuncularına. Her ne kadar kaderleri karanlık olsa, kariyerleri erken bitse de bu yolda yürüyeceğiz” diyerek kararlılığını ortaya koyuyor. O komedi oyunculuğunu diline dolasa da magazin dergileri ve siteleri onun güzelliğini görmeden edemiyorlar. 2010 yılında Maxim dergisinin en seksi 100 listesinde 49. sırada kendine yer buldu, 2011 de ise 42. oldu. Kısacası o seksiler listesinde yükselecek biz de ona filmlerde gülümseyeceğiz.

Serdar Akbıyık
1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü'nü bitirdi. Erol Simavi Vakfı Gazetecilik Bursu'nu kazanıp iki yıllık eğitimden sonra Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat muhabiri olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Hürriyet Yazıişleri'ne geçti. 1993'te Spor Gazetesi'ni kuran grupta yer aldı. 1996'da Hürriyet Yazıişleri'ne döndü. 1999'da Star Gazetesi kuruluşunda bulunmak için Hürriyet'ten ayrıldı. 2000-2001 yıllarında Almanya'da Star Gazetesi'ni çıkaran grupta Yazıişleri Müdürlüğü yaptı. 2002'de Türkiye'ye dönüp Star Grubu'na bağlı olan ve yeniden yayımlanan Hayat Dergisi'nde görev aldı. Hayat Dergisi'nde ve Star Gazetesi'nde sinema eleştirmenliği yaptı. 2004 yılında Star Gazetesi Yazıişleri Koordinatörlüğü görevine getirildi. Halen Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürlüğü ve sinema eleştirmenliğini sürdürmektedir. Star Gazetesi, Kral Müzik Dergisi ve internette çıkardığı Cinedergi'de sinema yazıları yayımlanmaktadır. 2007 yılında "Türk Sineması'nı Yönetenler" adlı yönetmenlerle yaptığı röportajları kapsayan bir kitap çıkardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.