Fırat Sayıcı

Crystal Allen / “Kadınlar”

İlk İzlenim: Tek kelimeyle seksi…

Konuştukça: Arıza bir tip. Tehlikeli, sinsi…

Artıları: Keskin zekası ve karşı konulamaz görüntüsü…

Handikapları: Rakibi olan kadının gücünü küçümsüyor.

Yaşam Felsefesi: Her şeyin maddi bir karşılığı vardır. Aşkın bile!

Hayattaki Düsturu: Önce lüks…

Tanıyınca: Onun için hayatta ilk önce pahalı kıyafetler, mücevherler, arabalar, evler geliyor. Sevgili olduğu daha doğrusu kaba tabiriyle yolduğu erkekler daima ikinci planda. Siz siz olun erkek arkadaşınızı ondan uzak tutun. Hele ki varlıklıysa!

Amada Juarez / “Gecenin İki Yüzü”

İlk İzlenim: Tutku dolu, arzulu, gizemli…

Konuştukça: Kışkırtıcı ama bir o kadar da masum…

Artıları: Erkeğini sahiplenen ve onun iyiliği için her şeyi yapabilen biri. Dirençli…

Handikapları: Her daim hayatının adamına söz geçiremiyor, yönlendiremiyor. Ve bu durum onun için can yakıyor.

 Yaşam Felsefesi: Aşk ve sadakat.

Hayattaki Düsturu: Bir parça huzur için her şeyimi verirdim!

Tanıyınca: Tutkunun sadakatle yoğrulmuş bu formu, şüphesiz ki her erkeğin hayallerindeki kadındır. Çarpıcı kişiliği ve candan seven kalbiyle Amada Juarez, eğer ki eşiniz olursa, dünyanın tüm sabahlarına mutlu uyanırsınız.

Eva Mendes

 1974 Miami doğumlu ve aslen Küba’lı olan Eva Mendes, beyaz perdenin son dönemlerde gördüğü en “dişi” karakterlerden biri. Ardı ardına canlandırdığı rollerle emin adımlarla ilerleyen Latin güzel, Crystal Allen kadar seksi, çekici, arzulu, Amada Juarez kadar da ne istediğini bilen, sadık ve duygu dolu. Erkek seyircilerin beğenisini kazanan Mendes, kadınların da haz ettiği türden bir oyuncu. Meslek hayatında da, hem kararsız ve çekingen, hem de atik ve tutarlı olabilen Eva Mendes, yapımcıların iştahını kabartmaya devam edeceğe benzer.

 

Fırat Sayıcı
1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.