Fırat Sayıcı

Amelie Poulain/ “Amelie”

İlk İzlenim: Sevimli, sevecen, şirin…

Konuştukça: Müthiş bir auraya sahip, tutarlı, duyarlı ve yaşama bağlı…

Artıları: 2000’lerin Polyanna’sı…

Handikapları: Uzun dönemde kinci…

Yaşam Felsefesi: Hayata her zaman mutluluk penceresinden bak.

Hayattaki Düsturu: İnsanların yaşamlarına değer katmak için elimden geleni yaparım.

Tanıyınca: İnsanın içini kaynatan, gözlerinin derinliklerinde mutluluk pınarları çağlayan, neşe dolu, yaşam sevinci dolu, minik hayalleri, engin düşleri olan dünyalar güzeli bir kız. Kim arkadaş olmaz ki?

Coco Chanel / “Coco Before Chanel”

İlk İzlenim: Soğuk, mesafeli, ağırbaşlı…

Konuştukça: Hayatını adım adım planlayan, zorluklara karşı dirayetli…

Artıları: Her olaya farklı bir açıdan yaklaşmayı iyi beceriyor.

Handikapları: Çevresindeki insanların kötülüklerini kavramakta güçlük yaşıyor.

 Yaşam Felsefesi: Moda hayatı yönlendirir…

Hayattaki Düsturu: Önce moda, sonra aşk.

Tanıyınca: Hırslı, güzel, alımlı bir kadın… Mıknatıs insan… Baş döndürücü hayat ve başarı hikayesiyle insanları büyüleyen bir kadın… Yaratıcı yönü hayata başkaldırışını destekliyor… Ömrünüzde bir kez bile olsun böyle bir kadına aşık olmanız gerekirdi…

Audrey Tatou

1976 Fransa doğumlu Audrey Tatou, 2000’lerin başından beri kariyerindeki tırmanışı sürdürüyor. Amelie kadar neşeli, hayat dolu ve insana kendini mutlu hissettiren Tatou, Coco kadar da çevresindekileri kendine bağlamasını bilen biri. Hatasız kararlarıyla hem özel hayatında hem de iş hayatında doğru adımlar atmaya dikkat eden güzel oyuncu verdiği sözünde durmasıyla da sanat camiasında sevilir. Kendinden emin tavırlarıyla rol arkadaşlarına ve yapımcılara güven sağlayan Audrey Tatou, belli ki uzun yıllar hayran kitlesini eksiltmeyecek.

 

1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.