Fırat Sayıcı

John McClane / “Zor Ölüm”

İlk İzlenim: Karizmatik, güçlü, mesafeli, iddialı.

Konuştukça: İnce bir mizah anlayışına sahip, zor işleri seven biri.

Artıları: Standartların üstünde bir zekası, zor anlar karşısında çabuk karar verme yeteneği, fiziksel olarak da güçlü bir yanı var.

Handikapları: Zaman zaman içinde kıvrandığı intikam aşkı, onu yanlış hamleler yapmaya zorluyor.

Yaşam Felsefesi: Şurası kesin ki, yatağımda huzur içinde ölmeyeceğim!

Hayattaki Düsturu: Sana soruyorum mankafa… Neden beni öldürmeye çalışmıyorsun?

Tanıyınca: O ya da bu şekilde şehri tehdit eden teröristlerin azılı belası… Atik ve zeki bir dedektif… Duygusal hayatı her ne kadar sorunlu geçse de, kendini işine ve adrenaline vermiş. Düşmanlarıyla savaşırken ölümü arkasına alan McClane, anlaşması zor bir adam. Ancak çeşitli tehditlere karşın, her şehrin, Batman’den önce onun gibi birine ihtiyacı var.

David Addison Jr. / “Mavi Ay”

İlk İzlenim: Sempatik, inatçı, dağınık.

Konuştukça: Her daim kendinden emin ve biraz burnu havada.

Artıları: Anlayışlı, düşünceli, bazen de saygılı.

Handikapları: Kendine aşırı güveni bazen başına dertler açmıyor değil. Bu bir handikap mı bilinmez ama Maddie’ye deliler gibi aşık.

 Yaşam Felsefesi: Sorun şu ki, kadınlarla birlikte yaşayamazsın. Ama onlarla işin bitince de çekip gidemezsin.

Hayattaki Düsturu: Önce iş, sonra aşk… Yok, yok, öyle değil… Önce aşk, sonra iş!

Tanıyınca: Kendine has gülüşüyle kadınları peşinden sürükleyen, romantik bir dedektif. Ne kadınlarla, ne de onlarsız yapamıyor. Çevresinde oluşturduğu ilgi haresi onun değerini daha da arttırıyor. Maddie’ye olan ilgisi, doğru düzgün başka bir ilişkiye girmesini engelliyor.

Bruce Willis

Şüphesiz dünya sinemasının en çok tanınan ve sevilen erkek ismi Bruce Willis, bugün 54 yaşında. Hollywood sinemasına damgasına vuran Willis, neredeyse canlandırdığı tüm karakterlerde başarıyı yakaladı. Çıkış yaptığı David gibi, sempatik, şirin, kadınları peşinde koşturan ve kadınların peşinde koşan Willis, John McClane kadar da, güçlü, yıkılmayan ve her hamlesinde zeki atılımlar yapan biri. John McClane gibi karısı Demi Moore’dan boşanan Bruce Willis, hala onunla olan bağını koparmış değil. Gerçek kişiliğinden parçaları canlandırdığı rollerde de görmek mümkün. Örneğin gerçek hayatta saatini bileğinin iç tarafına gelecek şekilde takan ünlü aktör, birçok filminde de bu şekilde görülüyor. Hiçbir sinemaseverin vazgeçemeyeceği yegane oyunculardan olan Bruce Willis daha uzun yıllar sinemaya emek verecek diye düşünüyoruz.

Fırat Sayıcı
1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.