MONICA BELLUCCI

Fırat Sayıcı

Alex / “Dönüş Yok”

İlk İzlenim: Kalabalık bir partide bile hemen seçilen, çekici ve duru bir kadın…

Konuştukça: Kocasına aşık, ama daha fazla ilgi ve saygı bekliyor…

Artıları: Anlayışlı, dost canlısı ve ilişkiler konusunda rahat…

Handikapları: Savunmasız…

Yaşam Felsefesi: Dönüşü olmayan bir yolun sonuna ulaşmak için çabala…

Hayattaki Düsturu: Hep sevgi vardı…

Tanıyınca: Hayattaki her şeyin bir değeri olduğunu geç de olsa anlayan Alex, yaşamın tadına gerçek anlamda varmak için, mazide yaşadığı, şiddet dolu tecavüzü unutup, geleceğe umutla bakıyor.

Persephone / “Matrix”

İlk İzlenim: Alımlı ve ölümcül bir güzelliğe sahip, tehlikeli…

Konuştukça: Acaba bu kadın içten pazarlıklı mı? Yoksa bize mi öyle geliyor?

Artıları: İkna gücü yüksek, kadınsılığını kullanarak başarıya ulaşmada üstüne yok…

Handikapları: Var mı ki?

 Yaşam Felsefesi: Matrix mi gerçekten çıkar, yoksa gerçek mi Matrix’ten?

 Hayattaki Düsturu: İstediğimi elde etmem için, şartlarımı dinleyin…

Tanıyınca: Matrix’in, bir başka deyişle yaşayan ölüler ülkesinin gerçek tanrıçası. Kötü olmak için yaratılmamış ama kötülüğü kullanmaktan başka çaresi yok. Ağır şartlarını yerine getirirseniz, size istediğiniz kapının anahtarını sunar.

Monica Bellucci

Hangi erkek onun bir fotoğrafına bakarak iç geçirmez ki? 45 yaşına gelmesine rağmen kadınların bile güzelliğine ve alımına tam puan verdiği Monica Bellucci, şüphesiz ki Avrupa sinemasının en beğenilen ve en çok iş yapan aktrisi. Kendisi gibi oyuncu eşi Vincent Cassel ve kızları Deva ile Roma’da yaşıyor. İnternet, televizyon ve dergi anketlerinde bir çok kez en seksi, en güzel ya da en çok arzulanan kadın oyuncu kategorilerinde ilk sıralarda yer aldı. Persephone gibi içindeki gücü kullanarak güzelliğini paraya ve şöhrete çeviren Bellucci, Alex gibi yaşadığı kötü badirelerden ders çıkartmayı da biliyor. Üstelik, Alex ve Persephone kadar da doğal bir zerafete de sahip. İtalyanca, Fransızca ve İngilizce’yi akıcı bir üslupla konuşan Bellucci, şimdiden sinemaya damgasını vurdu. Tanrı kadını yarattı… Beğenmedi ve Monica Bellucci’yi yarattı.

 

 

Fırat Sayıcı
1979, İstanbul doğumlu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema-tv üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali'nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. SİYAD üyesidir. TRT'de metin yazarı olarak başladığı televizyon macerasında birçok kanalda çeşitli programlarda görev aldı, sinema programları yaptı. Kurduğu Mad Informatics Ajansı’yla sinema-tv ve eğlence sektörüne PR ve sosyal medya hizmeti vermeye başlamıştır. "Türk Sinemasında Gerçekçilik" ve "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema" adında iki sinema kitabı yayınlanmıştır. Esenyurt Üniversitesi Radyo Tv. ve Sinema bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.