Banu Bozdemir

Kavşak
‘Önünde bir kavşak belirdiyse, hayatın değişecek’ sloganıyla yola çıkan Kavşak filminin çekimleri devam ediyor. Mete Horozoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Güven Kıraç ve Dolunay Soysert filmin oyuncuları. Filmin konusu ise söyle; Güven, bir muhasebe şirketinde şef olarak çalışan, kendi halinde bir insandır. Mutlu bir evliliği ve her şeyden çok sevdiği bir kızı vardır. Sıradan bir iş gününün ardından evine gelir. Ancak evde kimse yoktur… Güven, hayatıyla ilgili çok önemli bir dönüm noktasına girer. Sonra olanlar olur…

Mahpeyker: Kösem Sultan
Senaryosunu Avni Özgürel’in yazdığı, yönetmenliğini Tarkan ve Cem Özel Kardeşler’in üstlendiği ‘Mahpeyker: Kösem Sultan’ın çekimleri sürüyor. Filmde, Kösem Sultan’ın gençliğini Damla Sönmez, yaşlılık dönemini ise Selda Alkor canlandırıyor. Topkapı Sarayı, Yedikule Zindanları, Haseki Külliyesi ve Hünkar Kasrı’nda yapılan filmde, 500’ün üzerinde kostüm hazırlanmış.

Kaledeki Yalnızlık
Özlem Tekin, oyuncu Volga Sorgu’nun Kaledeki Yalnızlıklar filminde ‘Almancı’yı canlandırıyor. Menderes Samancılar, Nur Sürer, Atilla Saral, Yıldırım Beyazıt, Numan Çakır, Erkan Can ve Ümit Karan’ın da rol aldığı filmin çekimleri 12 Nisan’da başladı.

Fath Akın’dan boks filmi
Dövüş sporlarının küçüklüğünden bu yana hayatını etkilediğini belirten, 12 yaşındayken karate, Kung-fu ve kick-boks yapmaya başlayan Fatih Akın boks filmi çekmeye hazırlanıyor. Kahramanı da Ahmet Öner olacakmış. Filmin çekimlerine 2011’de Hamburg’da başlanacak, çekimler Kolombiya, Türkiye ve Miami’de de devam edecek. Filmi biraz da her yönetmenin bir boks filmi var gerçeğinden yola çıkarak çektiğini söylüyor Akın.

Değirmenlere Karşı
Usta yazar Ercan Akbay’ın şubat ayında piyasaya çıkan ‘Değirmenlere Karşı’ adlı polisiye romanı, sinema filmi olacak. Gala Film’in yapımcılığında çekilecek filmin senaristi Ercan Akbay. Yazarın; kitaptaki 1989 yılında vefat eden caz sanatçısı Nüket Aruca’dan esinlenerek kurguladığı romanın filmini, Turgut Yasalar çekecek.

Nene Hatun
Erzurumlu tarihi kahraman Nene Hatunun hayatının anlatıldığı filmin çekimlerine Erzurum’un merkez Aziziye ilçesinde başlandı. Filmde Zeki Alasya, Eşref Kolçak, Selehattin Taşdöğen, Nuri Alço, Levent Ülgen gibi tanınmış isimler de rol alıyor. Yönetmenliğini Avni Kütükoğlu’nun yaptığı film için Aziziye ilçesi yakınlarında bir köy inşa edilmeye başlandı. 29 Ekim’de vizyona girecek.

Ayhan Hanım
Yönetmen Levent Semerci, Güneydoğu’yu anlattığı ilk filminin ardından kamerasını bu kez 12 Eylül’e çeviriyor! Semerci’nin yeni projesinin ismi; ‘Ayhan Hanım’. Ünlü yönetmen, 12 Eylül darbesinin öncesi ve sonrasındaki acıyı derinden yaşayan bir annenin hikayesini anlatacak. Aksiyon tarzındaki film, Ekim 2011’de gösterilecek. Film için Eskişehir’de Taksim Meydanı’nın 1977’deki haline çok benzeyen devasa bir set inşa edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.