Banu Bozdemir

Kanlı Nigar

Daha önce Fatma Girik’in canlandırdığı Kanlı Nigar’ı bu kez Nurgül Yeşilçay oynayacak. Sadık Şendil’in kült eseri Kanlı Nigar için; “Sinemada hikayelerin hepsi erkek üzerine yazılıyor. Kadın kahraman yazsalar bile o kadını çok marjinal anlatıyorlar. Kadın ağırlıkta bir komedi filmi de yazılmıyor. ‘Kanlı Nigar’, aynı ‘7 Kocalı Hürmüz’ gibi Türk sinemasının en komik filmlerinden biri. Şimdi Amerikan sinemasında eskiye dönüş var. Ben de sinemamızın efsane yapıtlarını genç kuşakla buluşturmak istiyorum. Kanlı Nigar’da Kemal Sunal, Abdi ve Narçın isimli ikizleri canlandırıyordu. Bu film için Sarp Apak veya Öner Erkan’ı ikiz olarak düşünüyoruz’ dedi.

Rüzgarlar
39.Rotterdam Uluslararası Film Festivali`ne bağlı gerçekleşen Hubert Bals Fonu`nun 2010 yılı projeleri için 380 başvuru arasından seçtiği 13 uzun metraj projeden biri olan Selim Evci’nin ikinci filmi Rüzgarlar’a, 10 bin avroluk senaryo ve proje geliştirme desteği sağlanacak. Evci Film yapımcılığında gerçekleşecek Rüzgarlar’ın senaryosu, yönetmen Selim Evci ile yazar ve fotoğraf sanatçısı Murat Yaykın tarafından birlikte yazılıyor. Filmin 2010 yılı yaz aylarında İstanbul ve Gökçeada’da çekilmesi planlanıyor.

 

Recep İvedik 3

Serinin üçüncüsünde bu kez Recep İvedik’in içine cin giriyor ve buna rağmen iyi insan olabilmek için mücadele veriyor.Faruk Aksoy’un yapımcılığını üstlendiği “Recep İvedik 3″ün çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor. 12 Şubat 2010’da vizyona girecek olan “Recep İvedik 3” ün yönetmenliğini yine Togan Gökbakar üstlenecek.

 

Mutlu Yıllar

Özgür Özberk, senaristliğini ve yapımcılığını üstleneceği ‘Mutlu Yıllar’ isimli film için kamera arkasına geçecek. Filmde kardeşi Özge Özberk‘in yanı sıra Zeynep Beşerler, Beste Bereket, Sinemis Candemir, Ruhi Sarı ve Burcu Kara gibi oyuncular da yer alacak. Film, eşi ve sevgilisi arasında kalan bir adamın karısından kurtulmak için başvurduğu yolları, trajikomik bir hikayeyle anlatacak.

 

İlker İnanoğlu’ndan iki arkadaşın hikayesi…
İlker İnanoğlu sinema filmi çekmeye sıvanmış. Hem de yolları ayrılmış iki arkadaşı. Hikaye kendisine ait, ama senaryo içim ekip kurmuş. Filmin konusu da şöyle; Psikopat, cani, şiddete eğilimli, soygunlar yapan bir tipi… Diğer karakter ise başarıya ulaşmış, star olmuş, daha sakin bir bir tip. Bunlar çok iyi arkadaşken, bir şekilde yolları ayrılacak. Sonra tesadüfi bir şekilde yeniden birleşecek…Ve İnanoğlu’nun kafasındaki kişi de Tarkan’mış. Kısmet!

 

Kısalar’ın kısa sonuçları!

  1. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Ülkemizde üretilen kısa filmleri desteklemek ve seyirci ile buluşmasını sağlamak amacı ile düzenlenen ulusal yarışmaya bu yıl da büyük katılım oldu. Yapılan yarışma sonunda Ayşegül Yadigar’ın Güneşin Karanlığı, En İyi Kurmaca; Eray Dinç’in Dilemma, En İyi Kurmaca Jüri Özel; Nurullah Dinçer’in Özgürlüğe Mahkûm, En İyi Belgesel; Can Alkanlar’ın Ben, En İyi Deneysel; Ayçe Kartal’ın Malfunction, En İyi Canlandırma ve En Yaratıcı Kısa Film ödüllerini kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.