Banu Bozdemir

Mar
Caner Erzincan ödlülü bir kısa film yönetmeni. İlk uzun metrajını çekmeye Konya’da başladı. İsmi Mar yani Yılan. Mar üç erkeğin fotoğrafı. Üçü de yalnız ve bu yalnızlığı kapatacak bir kadın arayışı içinde. Onlar hırçın, doğa da! Filmde Begüm Kütük, Volga Sorgu, Güray Kip, Mahmut Gökgöz ve Yılmaz Şerif başrolde. Filmde bol bol yılan ve salyangoz var. Filmde modern ve gelenksel dünyanın çatışması var…

Koca Sinan

Prensesin Uykusu” isimli sinema filmini tamamlayan Irmak ise şu günlerde kendisini çok heyecanlandıran bu dev bütçeli projenin senaryosu üzerine çalışıyor. Filmde Süleymaniye Camii’nin yapımı sırasında Mimar Sinan ile Kanuni arasındaki çekişme konu edilecek. Fazıl Hayati Çorbacıoğlu’nun aynı adlı oyunundan beyazperdeye aktarılacak olan “Koca Sinan”da Hürrem Sultan’ı ise Nurgül Yeşilçay canlandıracak. Şener Şen ise Koca Sinan filminde Mimar Sinan’ı canlandıracak.

Çınarağacı
Nurgül Yeşilçay ayrıca Handan İpekçi’nin ‘Çınarağacı’ isimli yeni filminde rol alıyor.
Yeşilçay, filmde usta tiyatrocu Yıldız Kültür’ün 4 çocuğundan birini canlandıracak. Filmin yeni kadrosunda boşanmış iki çocuklu bir kadını canlandıracak olan Yeşilçay’a eski kocası rolünde Nejat İşler eşlik edecek, diğer rollerde ise Meral Okay, Berna Laçin, Ragıp Savaş, Settar Tanrıöver, Ayda Aksel rol alacak.

Lades
Şafak Sezer ‘Lades’ adlı yeni filminde ‘Banker Kastelli’ olarak tanınan, 2008’de intihar eden Cevher Özden’i canlandıracak. Şafak Sezer “Filmde, 1980’lerde piyasaya damga vuran, binlerce insanın parasını kaptırdığı ‘Banker Kastelli’ olayına değineceğiz. Rahmetli Cevher Özden’i anacağız. Filmde ‘Türk Malı’ dizisinde oynadığımız Binnur Kaya da olacak” dedi.

Kukuriku Kadın Krallığı
Adem ile Havva’dan bu yana uğruna kavgalar edilen, destanlara, edebiyatın unutulmaz yapıtlarına konu olan, sinemada her türlüsü işlenen kadın – erkek ve aralarındaki iktidar savaşı, filmin ana temasını oluşturuyor. Bu savaş bazen komik, bazen traji-komik, bazen de trajik sonuçlar uyor, Kukuriku – Kadı Krallığı bunların hepsini içeriyor. Film Bolu Göynük’te çekiliyor, gösterim tarihi Ocak 2011 şimdilik. Filmde Levent Ülgen, Didem Erol, Ali Düşenkalkar, Serap Aksoy, Ayşen Gruda ve Melike Öcalan gibi oyuncular rol alıyor. Yönetmeni Serkan Ok.

 

Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo
Yönetmenliğini Kemal Uzun’un üstlendiği “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo” filmin çekimleri devam ediyor.

Demet Evgar, Mete Horozoğlu (Dildo), Fırat Tanış (Tik), Ali Atay (Manik), Rasim Öztekin rol alıyor. İstanbul’un kenar mahallerinden birinde yaşayan üç arkadaş Manik, Tik ve Dildo’nun, heyecan, macera ve kahkaha dolu hayatlarını anlatan hikâyesi, yeni sezonda sinemaseverlerle buluşacak.

 

Aşk filme geliyor!
Türkiye’de çok satan romanların başında gelen; Amerika, İngiltere dahil birçok ülkede yayınlanan “Aşk”, Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü ve Ezel gibi dizilerin yapımcısı olan Ay Yapım’ın ilk sinema filmi projesi olacak. Mevlânâ Celaleddin-i Rumi ve Şems-i Tebrizi etrafında gelişen eser kendi döneminde ve günümüzde geçecek. Filmin oyuncu kadrosunda uluslararası isimler de olacak.

Dilemma – İkilem
Dindar bir adamın kendisi gibi mutaassıp olan karısını, bir sokak kadını olarak görmesini konu alan ‘Dilemma-İkilem’ adlı sinema filminin ABD’deki çekimleri bitti. Başak Büyükçelen’in yazıp-yönettiği filme; birçok ülkeden festival daveti geldi. Ali Barkın, Çağrı Berk, Fatih Turan, Sezer Tezcan’ın rol aldığı filmin çekimleri Kuzey Amerika’daki Vancouver’da yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.