Fırat Sayıcı

Matt Murdock / “Daredevil”

İlk İzlenim: Görme engelli, sessiz ve de sakin biri…

Konuştukça: “Bu adamın gizemi ne?” diye sorular sormaya başlayabilirsiniz.

Artıları: Hızlı reflekslere, esnek bir vücuda ve durdurulması güç bir dövüş eğitimine sahip.

Handikapları: Onu durdurabilecek tek şey aşk.

Yaşam Felsefesi: Her şeyi görmek gerekmez!

Hayattaki Düsturu: İntikam, acıyı bitirmez!

Tanıyınca: İçten içe ona karşı merhamet duysanız, ona yardım etmek için elinizden geleni yapmaya çalışsanız da merak etmeyin. O belki de sizden çok daha iyi görüyor, duyuyor, hissediyor. Olağanüstü bir dengeye, kas gücüne ve dövüş tekniklerine sahip böyle bir arkadaşı kim istemez ki?

Rafe McCawley / “Pearl Harbor”

İlk İzlenim: Hayat dolu, karizmatik, duygusal…

Konuştukça: Aklına her koyduğunu yapacak bir centilmen…

Artıları: Anıları ve geçmişinden çıkardığı dersler sayesinde geleceğini doğru bir şekilde yönlendiriyor…

Handikapları: Gösteriş merakı ve bencilliği.

 Yaşam Felsefesi: Aşk, başarı ve huzur gökyüzünde…

Hayattaki Düsturu: Kimse kanatlarımı benden alamaz!

Tanıyınca: Her ne kadar Rafe, gösterişe düşkün ve biraz da kendini düşünen biri olsa da, yeri geldiğinde karşındakinin hakkını veriyor. O bir uçak cambazı. Uçmak ve sevmek için yaratılmış.

Ben Affleck

 1972 Californiya doğumlu Ben Affleck, sinemaseverlerin genel olarak mesafeli durduğu bir oyuncu. Seveni ve sevmeyeni başa baş giden yakışıklı aktör, içinde yer aldığı kimi filmlerle otoriteleri şaşırtırken kimi filmlerle de hayranlarını üzdü. Ancak, canlı kişiliği ve sağlam duruşu her defasında kapıları açmasını sağladı. Matt Murdock kadar göründüğünün aksine oldukça yetenekli, Rafe McCawley kadar da ilişkilerinde oldukça duygusal biri Affleck. Eşi Jennifer Garner’dan iki kız çocuğu olan Affleck, yazdığı senaryolarla da dikkat çekmekte. Yakın arkadaşı Matt Damon’la birlikte insani yardım kuruluşlarına maddi manevi destek veren ünlü oyuncu, yönetmen ve senarist olarak da üretimine devam ediyor.

 

 

1979, İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği’nden yüksek lisansla mezun olmasına rağmen, üniversite yıllarında yaptığı sinema kulübü başkanlığı sayesinde, geleceğini ve mesleğini sinema üzerine kurmaya karar verdi. Çeşitli kısa film, belgesel çalışmalarıyla işe koyulan ve Yıldız Kısa Film Festivali’nin kurucularından olan Fırat Sayıcı, yurt çapında çeşitli kısa film festivallerinde de jüri üyeliği yaptı, kısa film üzerine workshoplar düzenledi. 2003 yılında SkyTürk’te yayınlanan “Cafe Sinema” adlı sinema programında görev aldı. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde sinema yazıları yayınlandı. Ulusal bir sinema dergisinde bir süre genel yayın yönetmenliği yaptı. 2006 yılından bu yana Kanal D’de yayınlanan ve Ömür Gedik’in hazırlayıp sunduğu “Cinemania” programının genel koordinatörlüğünü / editörlüğünü yapmakta ve 2008’in Nisan ayından beri de, “Cinedergi”de, yazı işleri müdürü olarak çalışmakta. 2008’de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden de mezun olan Fırat Sayıcı, Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. “Son Dönem Türk Sinemasında Gerçekçilik” adlı tezini kitap haline getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here