Yönetmen Derviş Zaim’in merakla beklenen yeni projesi Tavuri belgeseli, sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor. Mustafa Serttaş (Şeytan) adlı dolandırıcının yıllara yayılan şaşırtıcı hikayesini anlatan Tavuri belgeseli, 8 senelik titiz bir çalışma sonrasında ortaya çıktı. Uzun metraj biyografi tarzında hazırlanan belgesel 15 Eylül’de sinemaseverlerle buluşacak.

Derviş Zaim’in daha önce gerçekleştirdiği filmlerinden konu, tür ve yaklaşım olarak farklılaşan belgesel, “Tavuri” lakabıyla bilinen Mustafa Serttaş’ın hayatını konu alıyor. Çalışma için Serttaş’ın hapishane ve dışarıdaki hayatı 5 sene takip edildi. Çekimler Tavuri’nin izinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İngiltere’de gerçekleştirildi.

Belgesel, bir taraftan toplum, kötülük, suç ve ceza süreçleri üzerine sorular sorarken, diğer yandan kurmaca dışı sinemanın sınırları üzerine düşünmeyi sağlıyor.

Künye

Uzun Belgesel Film

Yönetmen/ Yazar: Derviş Zaim

Yapımcı: Derviş Zaim

Kamera Önü Katılımcılar: Mustafa Serttaş, Şirin Gazi, Yasin Coşkun

Tür:  Crime, Uzun Belgesel

Runtime:93 minutes

Year: 2023

Tavuri:

Hayatının yarısını hırsızlık ve dolandırıcılıktan hapiste geçiren, şeytan (Tavuri) lakaplı Mustafa Serttaş’ın 8 senesini adım adım izleyen belgesel, suç, suça bağımlılık, toplum ve özgürlüğe dair bir hikaye anlatıyor.

www.derviszaim.com
instagram.com/derviszaimofficial/
facebook.com/DervisZaimOfficial/
youtube.com/@DervisZaimOfficial

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.