2022 Cannes Film Festivali’nde Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde ödül kazanan Mia Hansen-Løve imzalı Güzel Bir sabah / Un Beau Matin, 16 Haziran’da MUBI seyircisi karşısına çıkıyor.

Aşkın, kaybın, tüm acılara tek başına direnen bir kadının portresini çizen Güzel Bir Sabah, Paris’te geçen romantik bir dramı beyazperdeye taşıyor. Léa Seydoux’nun hayat verdiği Sandra, tercümanlık yaparak hem küçük kızına hem de hasta babasına bakan yalnız bir annedir. Babasına veda etmeye hazırlandığı bir dönemde hayatına giren, mutsuz evliliğinden bıkmış eski dostu Clement (Melvil Poupaud) ile yaşayacağı tutkulu ilişki ise her şeyi çok daha karmaşık hale getirecektir.

Mia Hansen-Løve bu filmle, Gelecek Günler ve Çocuklarımın Babası’nda gördüğümüz temalara ve anlatı üslubuna geri dönüyor. Kendi babasının hastalık sürecinden esinlenen Hansen-Løve, Léa Seydoux’nun da performansıyla dikkat çektiği filmde aşkın doğasını ve sınırlarını keşfe çıkıyor. Yer yer seyircinin boğazını düğümleyen bu katmanlı dram, yönetmenin sihirli dokunuşuyla aile bağlarına dair gözlemleri de beraberinde getiriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.