Sinematek/Sinema Evi, Sinema Adası işbirliği ile gerçekleşecek olan “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”, 2-3-4 Haziran 2023 tarihlerinde sinema endüstrisi profesyonellerini ikinci kez bir araya getiriyor. Etkinlik, bir fikrin ortaya çıkması, fikrin filme dönüşmesi ve izleyici karşısına çıkana kadar olan tüm süreçleri sektör bileşenleriyle ortaya koyuyor.

Sinematek/Sinema Evi ve Sinema Adası işbirliği ile düzenlenen “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”, üç gün boyunca senaryonun fikir sürecinden fon bulmaya, yönetmenin oyuncu seçiminden yapımcılar için yeni dağıtım ve pazarlama stratejilerine uzanan süreçlerine ve kısa film yapımından dijital kanallara yönelik içerik üretimine kadar farklı başlıkları kapsayan paneller, söyleşiler ve atölyeler gerçekleşecek.

Organizasyon 2-3-4 Haziran 2023 tarihlerinde her gün 10:00 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek. 16:45 ile 18:00 saatlerindeki etkinliklere ücretsiz katılım sağlanabilecek.

Sinematek/Sinema Evi’nin Köşk Etkinlik Salonu, Cam Bina Toplantı Odası ve Onat Kutlar Sinema Salonu’nda düzenlenen “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”, sektörde aktif çalışan veya sektöre girmek isteyen sinemaseverlerle profesyonelleri buluşturarak ulusal sinemacılara ağ kurma imkânı ve erişilebilirlik sağlamayı hedefliyor.

“II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”nda neler var?

Organizatörlüğünü Sinema Adası’nın üstlendiği “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları” kapsamında aralarında “Dalgaları Aşmak”, “MUBI/Dijital Platformlarda Yeni Yönelimler”, “Bir Tuhaf Evlilik”, “O Karakter Benim!”, “Dizi Yaratım Süreci”, “Sinemada Görüntü Dili ve Estetiğin Yaratım Süreci” ve “Postta Hallederiz!” gibi konuşmaların da olduğu toplam 24 oturum, 3 atölye ve 3 genel katılımlı söyleşi düzenlenecek.

“Kamerada Oyun”, “Fon Başvuruları: Dosya Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?”, “Filmi Afişle Anlatmak” gibi atölyelerin de olduğu etkinlikle ilgili detaylı bilgiye ve güncel programa sinematek.kadikoy.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Hazar Ergüçlü, Onur Saylak, Derya Alabora, Doğu Demirkol, Selin Yeninci, Yamaç Okur, Ömer Özgüner, Deniz Şaşmaz Oflaz, Ceylan Özgün Özçelik, Soner Caner gibi isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, Sinematek/Sinema Evi’nin “İranlı Kadınlar Konuşuyor” programı çerçevesinde Mania Akbari’nin ücretsiz bir eğitimi olacak.

Sinematek/Sinema Evi’nin bahçesinde kurulacak “Network Alanı”, şirketleri hem sektör paydaşlarıyla bir araya getirecek hem de katılımcıların bu alanda bulunan şirketlerle doğrudan iletişim sağlayabileceği bir ortam sağlayacak. “Network Alanı”, 3 gün boyunca 10:00 ile 18:00 saatleri arasında herkese açık olacak.

“II. Sinema Günleri: Sektör Buluşmaları” biletleri mobilet.com üzerinden temin edilebiliyor. Program detaylarına sinematek.kadikoy.bel.tr üzerinden ulaşmak mümkün. Sinematek/Sinema Evi, Sektör Buluşmaları’na tüm sinemaseverleri bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.