Brett Morgen (The Kid Stays in the Picture, Kurt Cobain: Montage of Heck, Jane) MOONAGE
DAYDREAM ile David Bowie’nin sanatının ve müziklerinin bir nesle meydan okuyan etkisini sunuyor.

Zamanımızın en büyük sanatçılarından bir olduğu düşünülen David Bowie, 50 yıldan uzun bir süredir kültürü etkiliyor. MOONAGE DAYDREAM, David Bowie Mirası tarafından desteklenen ve Morgen’e koleksiyonlarına benzersiz bir erişim veren ilk film. Olağanüstü, kaleydeskopik, kişisel, arşiz görüntülerle, görülmemiş performanslarla anlatılan ve David
Bowie’nin kendi müzikleri ve sözleriyle güçlendirilen MOONAGE DAYDREAM, izleyicileri kendilerini Bowie’nin benzersiz dünyasında kaybetmeye davet ediyor.

2017’de David Bowie Mirası, Morgen’a 5 milyonun üzerinde varlık sunmuş. Koleksiyonda, nadir ve daha önce hiç görülmemiş çizimler, kayıtlar, filmler ve günlükler yer alıyormuş. Morgen, dört yıldan uzun bir sürede filmi toparlamış, sonra 18 ay da ses, animasyon ve renk paletinin tasarlamakla geçirmiş.

Film için Bowie’nin uzun soluklu ortağı, arkadaşı ve müzik yapımcısı Tony Visconti ve Akademi ödüllü ses miksçisi Paul Massey’den (Bohemian Rhapsody) oluşan ses ekibi, Bowie’nin orijinal müziklerini remikslemiş ve 12.0, 5.0, Atmos, and 7.1/5.1.’de sunulacak olan sinema ortamı için dönüştürmüş.

Bowie, kariyeri süresince ve nesiller boyu, bize farklılıklarımızın güçlü yönlerimiz olduğunu
öğretmiştir. MOONAGE DAYDREAM ile bize 21. Yüzyılda nasıl ayakta kalabileceğimize dair bir harita sunuyor, izleyicileri onun mirasını ve ebedi etkisini daha önce hiç olmadığı gibi kutlamaya davet ediyor.

MOONAGE DAYDREAM

KÜNYE

YAZAN, YÖNETEN, KURGULAYAN
Brett Morgen
YAPIMCI
Brett Morgen
YENİDEN KAYIT MİKSÇİLERİ
Paul Massey David Giammarco
SÜPERVİZÖR SES VE MÜZİK EDİTÖRÜ
John Warhurst
SÜPERVİZÖR SES EDİTÖRÜ
Nina Hartstone
MÜZİK
Tony Visconti
ANİMASYON VE GRAFİKLER
Stefan Nadelman
RENKÇİ Tyler Roth
ARŞİV YAPIMCISI
Jessica Berman-Bogdan

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.