Bilimin, hayal gücü ile buluştuğu Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali; Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla ve derneğin başkanı Filiz Dağ ile yazar Gülşah Elikbank’ın yönetiminde 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. “Hayal etmek” ve “üretmek” kavramlarının öncülüğünde Türkiye’de ilk kez düzenlenen festival, “Ulusal Senaryo Yarışması”yla da yeni bakış açılarını beyazperdeye yansıtacak.

Süresi 60 dakikayı geçen uzun metraj senaryoların katılabileceği “Ulusal Senaryo Yarışması”na başvurular, 12 Ağustos’a kadar devam edecek. En İyi Senaryo’nun 10 bin TL’lik ödülün sahibi olacağı açıklanırken, diğer kategorilerde verilecek ödüller ise önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği, gençlerin yaratıcı dünyasına daha yakın olup, bu alandaki sinema ürünlerinin yaygınlaşmasını hedeflerken; yerli ve yabancı üreticileri bir araya getirecek olan Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali ile yerli ve yabancı konukları Metaverse benzeri ferahlatıcı deneyimlerle bir araya getirmek ve bunu entelektüel dokunuşlarla yeni yüzyıllara taşımak amaçlanıyor. Tür sinemasında 7’den 70’e herkese hitap eden yapıtlardan kült olan filmlere uzanan özgün bir seçki ortaya çıkarılırken, “Ulusal Senaryo Yarışması” ile bilim kurgu ve fantastik alanına emek vermiş isimlerin senaryoları onurlandırılıp, yeni oluşumlar da teşvik edilmek isteniyor.

Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali ve “Ulusal Senaryo Yarışması” ile ilgili detaylı bilgi için us3f.com adresi ziyaret edilebilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.