Yolculuğuna 2018 yılında 8. Uluslararası Malatya Film Festivalinde proje bazında birinci olup TRT Ön alım desteğini kazanarak başlayan Bir Düş Gördüm filmi o günden bugüne dünya genelinde 60’ın üzerinde festivale katılarak 19 uluslararası ödül kazandı. Uluslararası adı IN MY DREAM olan film 38 farklı ülkede Türkiye’yi temsil etme başarısı gösterdi. Bir Düş Gördüm festival misyonunu tamamlamış olarak 6 Mayısta Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Kimsesiz kalan 9 yaşlarındaki Tarık’ın hayata tutunma ve kendi gibi ailesiz kalan küçük bir sıpayı hayatta tutma mücadelesine odaklanan film bizi çocukluğumuza götürerek yitirdiğimiz çocukluk dünyasının masalsı kapılarını da aralıyor. Film boyunca hepimizin özlediği çocukluk zamanlarımız bir şiir ve masal tadında ekrana geliyor. Tabiatın, hayvanların, köy hayatının, adet ve gelenek göreneklerin, dostluğun, ailenin ve en çok da anne temasının vurgulandığı Bir Düş Gördüm bu özellikleriyle diğer ödüllü filmlerden de biraz ayrılıyor.

Filmin Yönetmeni Murat Çeri filmi annesine adamış.  Yani filmin 6 mayısta vizyona girmesi tesadüf değil, bildiğiniz gibi 8 Mayıs Anneler Günü… Bir Düş Gördüm filmi bizlere; annenize anneler günü hediyesi olarak birer sinema bileti alıp sinemaya gitmeye ne dersiniz diye bir teklifle geliyor.

Harun Reha Pakoglu, Nevzat Yılmaz, Recep Çavdar, Fatih Dokgöz ve İsmail Hakkı gibi oyuncuların yer aldığı TRT Ortak Yapımı film Bir Düş Gördüm 6 Mayıs’ta seyircisiyle buluşmayı bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.