Altın Kedi Ödülleri Sahiplerini Buldu!

0
572

İzmir’de aralıksız olarak devam eden en uzun soluklu sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 22. kez İzmirli sinemaseverler ile buluştu. 22-28 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organizasyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Fransız Kültür Merkezi, Alman Kültür Merkezi, Folkart ve Migros’un katkılarıyla gerçekleştirildi. Festivalde dereceye giren yapımlar, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan törenle ödüllendirildi. Usta oyuncu Hakan Bilgin’in sunumuyla gerçekleşen gecede, 17 kategoride birinci seçilen filmlere Altın Kedi Ödülleri takdim edildi.
120 ülkeden 4 bin 500 filmin başvuruda bulunduğu organizasyon kapsamında, bir hafta boyunca Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi, Karaca Sineması, Konak Sineması, Withco Coworking ve festivalin internet sitesi üzerinden 400 kadar film seyirciye sunuldu.

Bir kent klasiği haline gelen ve Festival Direktörü Yusuf Saygı yönetiminde gerçekleşen organizasyonda “Uluslararası Kurmaca”, “Ulusal Kurmaca”, “En İyi Oyuncu”, “En İyi Kurgu”, “En İyi Görüntü”, “En İyi Sanat Yönetmeni”, “En İyi Animasyon”, “Belgesel”, “Deneysel”, “Migros Gençlik Ödülü”, “Folkart Film Lab Ödülü”, “Sinebir Yapım Ödülü” ve “Bando Prodüksiyon Color Correction Ödülü” kategorilerinde ödüller sahiplerini verildi.

Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Film Suçlular, Yönetmen: Serhat Karaaslan
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi 2. Stiletto, Yönetmen: Can Merdan Doğan
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi 3. Bir Annenin Sonatı, Yönetmen: Fehmi Öztürk
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Oyuncu Murat Kılıç – Stiletto
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Kurgu Rana Önoğlu – Benden Korkmana Gerek Yok
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi En İyi Görüntü Meryem Yavuz – Akıntı
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Sanat Yönetmeni Merak Aktan – Suçlular
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi Migros Gençlik Ödülü Plastik Rüya – Merve Bozcu
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Yönetmen Fehmi Öztürk – Bir Annenin Sonatı
Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi Film Squish, Yönetmen: Xavier Seron
Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi 2. Film First Last Summer, Yönetmen: Nastazja Gonera
Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi 3. Film In The Soil, Yönetmen: Casper Rudolf
Ulusal Belgesel Film Kategorisi En İyi Belgesel Film Seval – Ahmet Keçili
Ulusal Deneysel Film Kategorisi En İyi Deneysel Film Kalabalık – Recap Akar
Ulusal Animasyon Film Kategorisi En İyi Animasyon Film Sudan Çıkmış Balık – F. Nur Özkaya
Ulusal Animasyon Film Kategorisi Mansiyon Ödülü Pandaların Nesli Nasıl Tükendi – Halim Yentür

İzmir Film Lab Mansiyon Ödülü Oyunbozan Yönetmen: İlayda İşeri, Yapımcı: Tolga Karaçelik, Melsen Tunca
İzmir Film Lab Sinebir Yapım Ödülü 30 Dakikadan Sonra Yönetmen: Hasan Ali Kılıçgün, Yapımcı: Onur Sefer
İzmir Film Lab Bando Prodüksiyon Color Correction Ödülü Dem Yönetmen: Sinem Kanat, Yapımcı: Asena Bulduk
İzmir Film Lab Folkart Yapım Desteği Ödülü Aç Açına Yönetmen: Ahmet Toğaç, Yapımcı: Eda Çekemci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.