Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan  ve ses yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgının konu alındığı, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana gelecek Netflix orijinal dizisinin çekimlerine İstanbul’da başlandı.

Mert Baykal ve Umur Turagay‘ın yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda ise Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer yer alıyor. Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikayenin yapımcılığını ise, Timur Savcı üstleniyor.

Dizi dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada geçiyor. Bu distopik dünyada gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi ise, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Sekiz bölümlük dizinin senaryosunu kaleme alan isimler ise, dizinin aynı zamanda yönetmenliğini üstlenen Mert Baykal’ın yanı sıra, Zafer KülünkGökhan Şeker ve Müjgan Ferhan Şensoy.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.