Covid-19 sebebiyle kapanan sinemaların yeni normalleşme süreciyle kısmen açılmasıyla, açılışının ilk haftasında tek yerli yapım olarak vizyona giren Kızım gibi Kokuyorsun filmine Amerika’dan büyük ödül.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekli Kızım gibi Kokuyorsun filmi 21-30 Ağustos’ta Los Angeles’da Kuzey Amerika prömiyerini gerçekleştirdi.

Film, Stella Adler Akademisi ve Variety dergisinin destekleriyle (açık hava drive-in) bu yıl 14.’sü gerçekleşen Method Uluslararası Film Festivali’nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü aldı.

 Amerikalı film eleştirmenleri ve festival jürisinden olumlu eleştiriler alan film; Meksikalı yönetmen İnarritu’nun Babel’ine benzetildi. Maliyeti daha düşük olarak gerçekleştirilen yapım Babel’in Türk kuzeni olarak nitelendirildi.

Sinemaseverler, filmde yer alan erkek oyuncu Çağlar Ertuğrul’u Jake Gyllenhaal’a ikiz derecesinde benzeterek şaşkınlıklarını belirtti. Covid-19 nedeniyle Los Angeles’a gidemeyen film ekibinin ödülü, temsilen Los Angeles’da yaşayan yazar Melodi Baç’a verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.