1. İstanbul Film Festivali’nin 17-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması biletleri bugünden itibaren (10 Temmuz) satışta

 İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nı 17-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriyor. Gösterimleri, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) işbirliğiyle 17-28 Temmuz tarihlerinde yapılacak yarışmalarda, 11 uzun metrajlı ve 12 kısa film yer alacak. SSM’de kurulacak açık hava sinemasında her gece 21.00’de bir uzun ve bir kısa metrajlı film birlikte gösterilecek. Gösterimler, film ekiplerinin katılımıyla yapılacak.

İstanbul Film Festivali’nde çoğu Türkiye ve dünya prömiyerini yapacak filmlerin yer aldığı Türkiye Sineması bölümü, bu yıl 31. kez Anadolu Efes’in katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Yarışmalarda yer alan filmler, aynı tarihlerde festivalin çevrimiçi gösterim sitesi filmonline.iksv.org’da gösterime açılacak.

Biletler

17-28 Temmuz tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’nde Covid-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenen açık hava sinemasında yapılacak gösterimlerin biletleri, 9 Temmuz Perşembe 10.30’da İKSV Lale Kart Üyeleri için indirimli ön satışların ardından, 10 Temmuz Cuma 10.30’da genel satışa çıkıyor.

Çevrimiçi olarak filmonline.iksv.org’da yapılacak gösterimlerin biletleri aynı site üzerinden 10 Temmuz Cuma 10.30’da satışa açılıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Biletleri; Biletix web sitesinden (www.biletix.com) satışta olacak ve basılı bilet uygulaması olmayacak.

filmonline.iksv.org biletleri aynı site üzerinden (filmonline.iksv.org) alınabilecek.

Tüm biletler kapasiteyle sınırlıdır.

Program 

 1. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması kapsamında Sakıp Sabancı Müzesi açık hava sinemasında her akşam biri kısa metraj diğeri uzun metraj olmak üzere iki filmin gösterimi arka arkaya yapılacak.

Yarışma filmleri açık hava gösterimleriyle aynı anda filmonline.iksv.org sitesinden çevrimiçi gösterime de açılacak.

Sakıp Sabancı Müzesi Açık Hava Gösterim Programı

17-28 Temmuz tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’nde Covid-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenen açık hava sinemasında yapılacak Ulusal Yarışma (UY) Ulusal Kısa Film Yarışması (KF) programı aşağıdaki gibidir.

 • 17 Temmuz Cuma, 21:00, Kulak Misafiri (KF), Körleşme (UY)
 • 18 Temmuz Cumartesi, 21:00, Evde yok (KF), Şair (UY)
 • 19 Temmuz Pazar, 21:00, Göremediğimiz Tüm Işıklar (KF), Bir Yazdan İzlenimler (KF), Plaza (UY)
 • 20 Temmuz Pazartesi, 21:00, Yağmur Olup Şehre Düşüyorum (KF), Bilmemek (UY)
 • 21 Temmuz Salı, 21:00, Free Fun (KF), Ceviz Ağacı (UY)
 • 22 Temmuz Çarşamba, 21:00, Yolcular (KF), Uzak Ülke (UY)
 • 23 Temmuz Perşembe, 21:00, #21xoxo (KF), Bina (UY)
 • 24 Temmuz Cuma, 21:00, CemileSezgin (KF), Nasipse Adayız (UY)
 • 25 Temmuz Cumartesi, 21:00, Ahtapot (KF), Aşk, Büyü, vs. (UY)
 • 26 Temmuz Pazar, 21:00, Siyah Güneş (KF), Soluk (UY)
 • 27 Temmuz Pazartesi, 21:00, Büyük İstanbul Depresyonu (KF),Topal Şükran’ın Maceraları (UY)
 • 28 Temmuz Salı, 20:00, 39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması Ödül Töreni

Çevrimiçi Gösterim Programı

Ulusal Yarışma’ya katılan filmler 17 Temmuz Cuma günü saat 21:00’den itibaren, Ulusal Kısa Film yarışmasına katılan filmler 23 Temmuz Perşembe günü saat 21:00’den itibaren aşağıdaki program dahilinde filmonline.iksv.org adresinde çevrimiçi gösterimde olacaktır.

Ulusal Yarışma Filmleri Çevrimiçi Gösterim Programı

 • Körleşme; 17 Temmuz Cuma saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Şair; 18 Temmuz Cumartesi, saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Plaza; 19 Temmuz Pazar saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Bilmemek; 20 Temmuz Pazartesi saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Ceviz Ağacı; 21 Temmuz Salı saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Uzak Ülke; 22 Temmuz Çarşamba saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Bina; 23 Temmuz Perşembe saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Aşk, Büyü, vs.; 25 Temmuz Cumartesi, saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.
 • Soluk; 26 Temmuz Pazar saat 21.00’den itibaren 30 saat boyunca izlenebilir.

Ulusal Kısa Film Yarışması Çevrimiçi Gösterim Programı

Kulak Misafiri, Evde Yok, Göremediğimiz Tüm Işıklar, Bir Yazdan İzlenimler, Yağmur Olup Şehre Düşüyorum, Free Fun, Yolcular, #21xoxo, CemileSezgin, Ahtapot, Siyah Güneş ve Büyük İstanbul Depresyonu filmleri 23 Temmuz 21:00 – 28 Temmuz 21:00 arasında filmonline.iksv.org adresinde çevrimiçi gösterimde olacaktır.

Bilet fiyatları

Çevrimiçi Gösterim Uzun Metraj Tek Film: 9,00 TL

Çevrimiçi Gösterim Uzun Metraj Kombine: 69 TL

Kısa Film Kombine: 29 TL

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Biletleri: 40 TL

 Lale Kart üyeleri her zaman olduğu gibi biletlerini indirimli olarak alabilirler.

İKSV tarafından 2002 yılından bu yana sürdürülen İKSV Lale Kart Üyelik Programı, altı farklı kategoride bir araya getirdiği 5000’e yakın kültür sanat dostuna, vakfın düzenlediği etkinliklerde ayrıcalık ve öncelik sağlıyor. Ön satış dönemini kaçırmamak, öncelik ve indirimlerden faydalanmak için; http://www.lalekart.org/

Festivalle İlgili Gelişmeleri Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin

 1. İstanbul Film Festivali ile ilgili tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Sosyal medyada #istanbulfilmfestivali etiketini kullanarak, siz de festival sohbetinin parçası olabilirsiniz. 

#istanbulfilmfestivali

facebook.com/istanbulfilmfestivali

twitter.com/ist_filmfest

instagram.com/istanbulfilmfestivali_

youtube.com/user/iksvistanbul

Banu Bozdemir
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.